Piet Reitsma, de eerste veearts in de polder 19 december 1948 betrekt de familie hun nieu we huis aan de Brink 4 in Slootdorp. Piet heeft en boven zijn gezin, voorraad benzine op- aan het pla- Maar Piet zet door. Hij wil de kinderen niet op schepen met een middelbare school ver weg en in de kost zoals hijzelf heeft ervaren. Bovendien had hij waarschijnlijk geen goed gevoel bij zijn gezondheid. Een pensioen opbouwen bij de Ge- instrumenten nog in zaten. Die waren vervan gen door potloden en pennen. Gevonden op de zeedijk langs de waterkant. ondertussen andere plannen, hij is door colle ga Rempt overgehaald om voor de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Alkmaar te gaan werken. Hij mag de KI (Kunstmatige Inse minatie) organisatie opzetten voor Noord-Hol- land. Voor Anneke is de maat vol. Zes keer ver huizen in vier jaar is haar te veel. Weer afscheid nemen van bekenden in de Meer inclusief haar ouders die inmiddels in een Zweedse noodwo ning aan de Kruisstraat 5 wonen (“Us Wente”). Uit de polder naar de onbekende stad. Van een riant huis naar een rijtjeshuis in Alkmaar. zondheidsdienst ziet hij als het afdekken van dat risico (er was nog geen AOW). Een schade loosstelling na de onderwaterzetting was ook nog niet in zicht. In afwachting van een woning in Alkmaar blijft het gezin nog een tijdje op de Brink 4 wonen en werkt opvolger Bouwman vanaf februari 1949 vanuit dit adres. Piet reist heen en weer naar Alkmaar. Eind september 1946 trekt de hele familie in bij Van der Kooi in Slootdorp, op de bovenverdie ping. Het wordt een strenge winter, de redactie van de Flevobode spreekt op 21 maart 1947 dank uit aan Piet, aan alle andere artsen en zuster Schouten, die ‘de onbegaanbaarheid der wegen trotseerend zoowel overdag als des nachts niets ongedaan hebben gelaten om hun patiënten te helpen.’ In huize Van der Kooi, op de zolder de woonkamer van de veearts en heeft deze winkelier een geslagen. Als de kerstkrans, die fond bevestigd is in brand vliegt, is het bijna gedaan met het huis en met de familie Reitsma. Alles loopt gelukkig goed af. Bij Van der Kooi ben ik gebo ren, op 19 oktober 1947. Omdat Piet waarschijnlijk een meisje verwacht na twee jongens, heeft hij geen naam in gedachten. Alle opa’s en oma’s zijn al vernoemd. An neke hakt de knoop door: het wordt Piet. Naar zijn va der. Dat is voor va der kennelijk een duurt even word aangegeven. Om niet elke zondag paraat te hoeven zijn, organiseren de veeartsen in de omgeving een schema. Pake en Beppe Koopmans verhuisden in 1942 naar Slootdorp. Pake was veeverloskundige én slager. Hij assisteerde zijn schoonzoon bij moeilijke bevallingen. moeilijke beslissing want het alvorens ik bij de burgerlijke stand 30ste jaargang 2022/1 nummer 91

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 43