Piet Reitsma, de eerste veearts in de polder GEVESTIGD P. REITSMA, DIERENARTS. Piet Reitsma jr. Wieringer Courant, 25 januari 1935. Privearchief. Piet thuis in Makkum, ca. 1925. TE SLOOTDORP =—=111= Historisch Genootschap Wieringermeer Geschiedschrijving over de pionierstijd is nooit af. De redactie was daarom blij verrast met een verhaal over het echtpaar dat zich vanaf 1935 ontfermde over de gezondheid van onze landbouw- en huisdieren. Zoon Piet schrijft over de begintijd van dierenartspraktijk Piet en Antje Reitsma - Koopmans. Later volgde pake Koopmans, veeverloskundige én slager. Voorloopig Hotel Smit, Tel. 7. Piet is al maanden in de polder, vanuit zijn lo geeradres Hotel Smit in Middenmeer zet hij een praktijk als veearts op. Op de motor was hij de De voorouders van mijn vader waren allen boer, veehandelaar en een enkele slager. Allemaal rond Makkum, Wonseradeel. Vee zit in Piet zijn bloed zou je kunnen zeggen. Hij is de eer ste in de familie die een universitaire studie af rondt, eind 1933. Dankzij een beurs van het St Anna-leen gaat hij naar de HBS en later naar Utrecht. Al vanaf zijn 14e woonde hij niet meer thuis. Dat maakt zijn beslissing om Friesland te verlaten denk ik makkelijker. Voor mijn moeder Antje Koopmans, geboren in een middenstandfamilie is de overstap naar de Wieringermeer minder makkelijk. Zij is de lie veling van haar ouders en woont thuis in Wor- kum. Piet en Antje trouwen op 17 augustus 1935 na een verkering van 5 jaar en vertrekken naar het nieuwe land. Het begint eind 1934 met een toevallige ontmoe ting tussen Piet Reitsma (1907-1965) en een ingenieur van de Directie Wieringermeer die hem vraagt om een veeartspraktijk op te zetten in de nieuwe polder. Mijn vader is pas afgestu deerd in Utrecht en wil aan de slag in zijn ge boortestreek in Friesland. 30ste jaargang 2022/1 nummer 91

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 40