Straatnamenrubriek: Juffrouw van Harlingenhof Juffrouw van Harlingenhof Ina Hoogenbosch-Glas Historisch Genootschap Wieringermeer Juf van Harlingen. Voor veel oudere inwoners van de polder is ze een bekende naam: juffrouw van Harlingen. Tussen de jaren dertig en zeventig in de 20ste eeuw gaf zij aan vele Slootdorpers les op de lagere school. Deze rubriek biedt een mooie gelegenheid om eens dieper in het levensver haal van Catharina Cornelia van Harlingen te duiken. Catharina Cornelia werd in Doorn op 22 januari 1902 in Doorn geboren als dochter van Johan nes Cornelis van Harlingen, horlogemaker, en Grietje Sterrenberg. Vader en moeder trouwden op 07-06-1902 in Doorn, dus na Catharina’s geboorte. Ook een halfzusje, Annette Jantina Sterrenberg (geb. 18-11-1891 in Valburg), werd die dag gewettigd. Moeder Grietje was eerder getrouwd geweest. Helaas werd het huwelijk van Johannes Cornelis en Grietje alweer op 12 10-1911 ontbonden. Het was een echtscheiding op grond van ‘kwaadwillige verlating door de ge daagde gepleegd’. Halfzus Annette trouwde met Aant Laverman. Anderhalf jaar later volgde voor Catharina en moeder Grietje een verhuizing naar de Wierin germeer. Moeder en dochter woonden aan de Koningin Wilhelminaweg 3. Inwonen Catharina en haar moeder Grietje, komend uit Leersum, woonden in 1913 in Zutphen. Moeder Grietje schrijft zich op 29-10-1923 in, in Utrecht en ook onze juf Catharina. Moeder Grietje is dienstbode en Catharina, 21 jaar, was toen al onderwijzeres. Moeder en de twee dochters ver trokken op 17 april 1930 naar Het Bilt. 30ste jaargang 2022/1 nummer 91 er en es M. e6n ed ooi on - at al ik eg at iij em ap^ f dein «ug ien i oor ïeur ier aor deur ij ank prul le| -tul iet

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 23