Aalders 35 jaar schoolhoofd Wieringermeerbode Huldiging van een veelzijdig man Dieren en muziek Voederbieten opruimen Gaat ir. Lely verhuizen? Damesvoetbal Forumavond in Slootdorp Smalfilmclub Wieringermeer Kaarten, kottie en kroketten beerde. 30ste jaargang 2022/1 nummer 91 week 65 jaar. Een mijlpaal In zijn leven, die bijna geruisloos ---- DE DIERLIJKE SMAAK IS WEI. WAT CONSERVATIEF AatTde zuidpool heeft men een nroef genomen met muziek op pin- guins BIJ moderne muziekvormen niet te horen. Hetzelfde deden zee leeuwen In de Londense Zoo. Het blijkt echter, dat muziek on der bepaalde omstandigheden een goed hulpmiddel kan zijn. Een ziek, kostbaar renpaard in Engeland, wilde met eten, wat men ook pro beerde De stalknecht bemerkte echter, dat wanneer er een aange naam en vrolijk muziekje klonk, het dier zich wel tot zijn v<>e‘Jfel wendde en at. De muziek heeft hier er tenslotte toe bijgedragen, dat dit paard beter werd. Vóór zaterdag 1 april zullen alle koppen van voederbieten en res tanten dienen te zijn opgeruimd in de Wierlngermeer. Na deze datum Is het verboden om nog bleten of restanten in voorraad te hebben, waarop blad of spruiten voorko men. De man, die de halve Wierlngermcergcmcenschap neeft opge voed, de heer J. W. J. Aalders te Mlddenmeer, werd vorige C" ianr Vaw wMlilvaoval I.' -.14— Imvm. -.——-I—,.» - voorbij is gegaan. Waar een ieder ander op dat tijdstip hij gend het bijltje er bij neer gooit is het typisch de heer Aalders om ongestoord met zijn werk door te gaan. Het kenmerkt zijn lichamelijk sterke conditie en zijn onnavolgbare werklust. De ze veelzijdige onderwijspionier is een ras-natuurmens en in de zomer begint de dag voor de heer Aalders om vier uur in de ochtend, om zijn bloemen en planten in de tuin achter de school te verzorgen. Op de eerste vergadering van de streekcommissle Noord Holland in Schagen wees een der leden op het gevaar dat het standoeeld van n. automobilisten letten meer op Lely dan op de weg, met als gevolg bot singen. Het zit er dus dj1’ Lely een andere p*aats krijgt. Flevo heeft nu een afdeling damesvoetbal. Een dertigtal da mes meldde zich reeds aan als lid van deze nieuwe afdeling van Fle. vo. Het bestuur werd gevormd uit de dames De Groote, voorzitster; Brattinga, secrearesse: Langerak pennlngmeesteresse en Sijm. De training voor de senioren staat onder leiding van de heer De Groote, en die van de juniore* wordt verzorgd door de heu Pas toor. De trainingstijden zijn: 8e nioren maandags van 7 tot 8 uu en de junioren donderdags va 17-8 uur. Op dondererdag 20 januari om 20 uur hoopt de OpenDeurcom- missle van de drie samen werkende kerken in Slootdorp (Ger., Herv. en R.K.), een open forumavond te beleggen over het onderwerp: „Heeft geloven in deze tijd nog enige zin?” Plaats: Verenigingsge bouw De Schakel achter de gere formeerde kerk. In het forum heb ben zitting: ds. G. Kalksma, gere formeerd predikant: Pater P. van Kampen, rooms-kathollek pastoor: de heer L. J. Lukkien, leraar mavo Wleringerwerf; ds. C. J. Rasch, herv. predikant; N.N, geen gods dienst. De bedoeling is, dat het fo rum over bovengenoemd onder werp met de zaal in gesprek komt. Vrije discussie. Vrije toegang. Ieder welkom. De Smalfilmclub „Wleringer- meor” hield op dinsdag 1 februari pen zeer geslaagde avond. Het club lid A. Slkkes vertoonde een zeer goede vakantiefilm van zijn re cente reis naar Canada. Een groot aantal genodigden en belangstel lenden volgden het echtpaar op hun kilometers lange reis. Na afloop bood de heer Kluft de lieer Sikke.s een cadeau-bon aan en mevrouw Slkkes ontving een mandje bloemen. Jn de Dctrabar te Mlddenmeer werd een klaverjaswedstrijd voor bejaarden gehouden en het bleek dat velen dil kaartspel goed be heersten. want zelfs de hartige iiap en de geurende kop koffie, die door de gulle caféhouder tussen tijds werden aangeboden, konden de kaarspelcrs en speelsters niet uit hun concentratie brengen. In een gezellige sfeer, zeer kameraad schappelijk maar toch fel werd om do puntjes gestreden on de hoog ste score werd behaald door de heer Sj. Kloosterman, n.l. 7570 pt. Vervolgens G. van Olst met 7258 pt.. mevr. Van Oefelcn met 7052 pt. A. de Graaf mot 6970 pt. en Boer- scina met 6869 pt.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 19