Notulen jaarvergadering van woensdag 2 maart 2022 gelegenheid tot het nuttigen van een drankje. Consumpties van het Genootschap. Er wordt druk uitgewisseld. 12. Sluiting. Voorzitter Jan Wouts sluit de avond af met dankzegging voor uw aandacht en aanwezigheid. Het is een leerzame avond geweest. Wel thuis. Na afloop ontvangen Saskia Denneman, mevr. W. Zwart en dhr. Lukas Meursing een mooie bos bloemen. 7. Wijziging in het bestuur Het bestuur stelt het algemeen bestuurslid Jan Wouts voor als voorzitter. De vergadering gaat akkoord. Met applaus wordt de nieuwe voorzitter begroet. 9. Rondvraag. Niemand heeft iets voor de rondvraag. Mededeling. 2 workshops gepland. Mevr. Anita Blijdorp licht toe: het Genootschap wil graag het schrijven over geschiedenis bevorderen. Doet u mee met de workshops, kos teloos voor leden. Datums: zaterdagmiddag 23 april en zaterdagmiddag 21 mei. Meer informatie op de website en via sociale media. Geef het door, meld u aan. Mevr. Anita Blijdorp doet een oproep aan de leden gebruik te maken van het budget Boekenfonds. ‘Schrijf dat boek dat je voor ogen hebt.’ Zij vraagt zowel de leden als het bestuur hierin een stimulerende rol te spelen. 11. Lezing Vernieuwing Afsluitdijk Dhr. Lukas Meursing, omgevingsmanager Afsluitdijk bij Rijkswaterstaat, praat ons bij over de vernieuwing van de Afsluitdijk. Het is 90 jaar geleden dat dit iconisch bouwwerk tot stand kwam. De vernieuwing omvat o.a. de verhoging van de dijk (voor de water- veiligheid ivm verwachte zeespiegelstijging en kans op zwaardere stormen); de storm- vloeddeuren sluizen worden versterkt; meer capaciteit voor waterafvoer van Ijsselmeer naar Waddenzee; fietspad aan de Wadkant; een doorlaatpunt voor de vissentrek (met vismigratierivier); vernieuwing van het monument; verplaatsing beeld Cornelis Lely. En nog meer. Jan Wouts bedankt Lukas Meursing voor zijn duidelijke uiteenzetting. Via een boottocht vanaf Den Oever, zijn de werkzaamheden ook te volgen. Bekijk: www.deafsluitdijk.nl_ 8. Beleidsplan Saskia Denneman heeft samen met de bestuursleden Fred de Vries en Cees Kooy een ledenenquête opgesteld. Deze was bijgevoegd bij Kroniek 90 (december). 51 leden heb ben deze digitaal ingevuld en 41 op papier. Saskia heeft de antwoorden verwerkt en enke le uitkomsten laat ze zien via een power point. Hoe verder? De informatie van de brainstormsessie van vorig jaar wordt verwerkt. Een sessie met jongere leden komt eraan. Hoe zien zij (het beleid van) onze vereniging. Waardevolle elementen uit het oude plan nemen we mee. We hopen in de loop van 2022 met een goed beleidsplan te komen. In Kroniek 91 verschijnt een korte terugblik op de uitslag enquête. 10. Pauze - In de pauze is er (koffie/thee) zijn voor rekening 30ste jaargang 2022/1 nummer 91

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 15