Notulen jaarvergadering van woensdag 2 maart 2022 bij u in de bus. Historisch Genootschap Wieringermeer voor leerlingen 4. Jaarverslag penningmeester De penningmeester bespreekt uitvoerig de financiële zaken over 2021. We eindigen met een positief saldo van 5.123,-- euro. 3. Jaarverslag secretaris Ondanks de pandemie hebben onze vrijwilligers niet stil gezeten. Binnen werd een nieuwe tentoonstelling geopend en ook de vitrinekasten zijn vernieuwd. De Kroniek boordevol interessante en ontroerende verhalen, valt altijd weer De digitaliseergroep is altijd druk aan het werk. 6. Bespreking en vaststelling begroting 2023 De penningmeester legt de begroting uit. Er zijn enkele vragen die door de penningmeester worden uitgelegd en besproken. Roelie Schiere, secretaris Locatie: De Cultuurschuur te Wieringerwerf Goedkeuring notulen jaarvergadering 22 september 2021 Daar de vergadering geen op- of aanmerkingen heeft op de notulen, zoals deze gepubliceerd zijn in de Kroniek, worden deze goed gekeurd en ondertekend. 5. Kascontrole: verslag en benoeming nieuw lid Mevrouw Zwart en Mevrouw Roos hebben de kascontrole over 2021 uitgevoerd. Mevrouw Zwart: ‘alles is in orde bevonden.’ Zij vraagt de vergadering het bestuur decharge te verlenen. De vergadering gaat akkoord. Mevrouw Zwart is aftredend en wordt opgevolgd door Me vrouw T Sleutel. Opening door de vice-voorzitter. De vice-voorzitter is verhinderd, algemeen bestuurslid, Cees Kooy zit de vergadering voor. Hij heet iedereen welkom. Cees vraagt een moment stilte ter nagedachtenis aan de leden die ons het afgelopen jaar zijn ontvallen. Verwijst naar de moeilijke situatie ivm de oorlog in Oekraïne. Wat kunt u als leden zien en verwachten de komende tijd: - In het Genootschapsgebouw: tentoonstelling ‘Vroeger tot heden’ - Filmvoorstelling (12 maart); een lezing over bewoners Joods Werkdorp (19 maart); - Oproep voor aanleveren (kunst)objecten, voor een expositie in de grote hal van de Cultuur schuur, augustus-september. Aanmelden bij de secretaris. Jan Wouts, bestuurslid, neemt het woord. Voor onze grote objecten is nu plek gevonden in een gebouw van dhr. Sjuk de Vries in Middenmeer. Uw te doneren grote objecten moeten wel door de deur kunnen! We nemen niet alles aan. - Stichting Erfgoed Luchtoorlog Nederland maakt een onderwijsprogramma van groep 7 en 8 basisscholen. Vóór 1 juni 2022 klaar. 1. 2. 30ste jaargang 2022/1 nummer 91

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 14