Jaarverslag 2021 aantal leden De gebruikelijke najaar-ledenvergadering kon helaas geen doorgang vinden. Kroniek. In de Kroniek stonden weer mooie, interessante en ontroerende verhalen. In 2021 verschenen de nummers; 88, 89 en 90. Beleidsplan In 2021 heeft het bestuur een brainstormsessie georganiseerd met een aantal leden over een nieuw beleidsplan. Tevens was aan Kroniek nummer 90 een enquê te toegevoegd. Aan de leden is gevraagd deze in te vullen en te retourneren. In 2022 gaan we o.a. ook nog in gesprek met een groep jonge re leden. We hopen met al deze inbreng tot een nieuw beleidsplan te kunnen komen. Werkgroepen Ondanks de pandemie heeft de Archiefgroep het voor elkaar gekregen een tentoonstelling te verzorgen, ‘Zwevende daken’, over de periode van wederopbouw. Net voor de kerstdagen 2021 is de volgende tentoonstelling Wieringermeer, ‘Van vroeger tot heden’ ingericht. De officiële opening werd uitgesteld tot in het nieuwe jaar. Website, facebook en digitaliseergroep Onze website en facebook wordt keurig bijge houden. Nieuwe items, soms oude foto’s komen op facebook voorbij. De digitaliseergroep werkt achter de schermen hard door aan presenteren van de titels van documentatie en objecten, aanwezig in ons ar chief. En aan het online publiceren van foto’s in de beeldbank. Op 2 oktober 2021 hebben Jan en Thea de Roos, op verzoek van deze commissie, een lezing ge geven bij hun boek Geen soldaat kan de polder regeren. Thea de Roos vertelde hoe tijdens de be zettingsjaren 1940-1945 er door o.a. de dijkgra ven geprobeerd werd invloed te behouden over onze ‘waterhuishouding’. Jan de Roos vertelde over de rol van de collabo rerende gebroeders Jan en Aris Saal tijdens be zetting. Tot slot 2021 ligt al weer even achter ons. Door corona- maatregelen was het af en toe moeilijk de moed er in te houden. Wat zijn we trots op onze vrij willigers. Dank zij u pakken we steeds de draad weer op. Dank daarvoor! We gaan vol goede moed verder in 2022. We hopen op een goede samenwerking met u allen. De Activiteitencommissie heeft de vitrinekasten in de hal leeg gehaald in december. In 2022 wor den deze gevuld met informatie over het Joods Werkdorp, alle ontwikkelingen vanaf 1939 tot heden. Deze tentoonstelling is gekoppeld aan een lezing die -als alles goed gaat- op 19 maart 2022 gehouden zal worden. Schenkingen In 2021 mochten we via Rabo Clubsupport een cheque ontvangen van 505,47. Dank aan ie dereen die op ons gestemd heeft. Opslag Sinds eind 2021 beschikken we over een eigen (voorlopige) opslagruimte aan de Poststraat in Middenmeer. Daar zullen al onze grote spullen worden opgeslagen. *Het Genootschap heeft bureau ‘Marseille Bui ten’, dat zich bezighoudt met het ontwerp van de nieuwe sportcampus op De Terp in Wierin- gerwerf, voorzien van historische informatie. *Op 8 oktober de onthulling van een herden- kingspaal voor gecrashte vliegeniers (tijdens WOII) bij de kruising Schagerweg Molen weg. *Najaar 2021 doen we weer mee aan de actie Rabo Clubsupport. Na de pauze konden we kijken naar de docu mentaire film over het barakkenkamp Sluis 1 in Slootdorp, gemaakt door Druktemakers uit Den Helder. (De notulen van deze jaarvergadering staan ver meld in Kroniek 90.) 30ste jaargang 2022/1 nummer 91

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 11