Van de redactie I si" Anita Blijdorp Historisch Genootschap Wieringermeer J.- - J~ ~r. - sM 29ste jaargang 2021/3 nummer 90 Niet vergeten: vul de enquête in! Foto voorkant: Laurens van der Vaart. Een groot gat is geslagen, ergens in Slootdorp. Wat is hier gebeurd? Blader verder, los het raadsel op. Aandacht in dit nummer voor twee polderge- noten uit de begintijd. Bep Lindenbergh is een van die moedige verzetsvrouwen die lange tijd alleen in kleine kring bekendheid genoot. Nu hangt haar portret in Haarlem. Naar Dr. Sicco Mansholt is in Wieringerwerf een straat ver noemd. Keer op keer zuchtte de redactie Wat moeten we nog schrijven over deze beroemdste boer van de Wieringermeer? Hem overslaan in onze Straatnamenrubriek was ook geen optie. We doken in het archief en negeerden 60 dui zend hits over deze landbouwvoorman en ‘Mis ter Europe’ op internet. We gaan in dit nummer ook shoppen, op onze tweede en afsluitende tocht langs Verdwenen winkels in Slootdorp. Terug naar de tijd waar in bezorging aan huis ‘uitventen’ heette en de neringdoenden met een bakfiets of hondenkar langs de deuren gingen. Riny Reiken deelt haar liefde voor operette en muziek met ons. Deze zangeres combineerde moeiteloos uitvoe ringen met een klassiek repertoire, denk aan De maand december is voor velen van u een periode van familiebezoek, feest en folklore. De kerstboom staat, de piek in top, lampjes brengen licht in het duister. Nu het coronavi rus langer rondwaart, zijn we noodgedwongen meer uurtjes op onszelf en binnen. Het voor deel van thuis zijn is dat u misschien meer tijd maakt voor het lezen van deze Kroniek. Abso luut een aanrader want aan dit nummer hebben maar liefst 20 personen een bijdrage geleverd. Nieuwe bestuursleden stellen zich voor en een terugblik op het eerste coronajaar biedt het jaar verslag 2020. In oktober 2021 was, na 2 keer uitstellen, de onthulling van het Namenmonu ment. Schubert, Brahms en Bach, met het runnen van een proeflokaal voor jenever en likeuren. Muziek en drank, dat past goed bij winterse sferen. Op de voorkant prijkt een zomers tafereel, een van de ‘Sterkste mannen van de Wieringermeer’ die veertig jaar terug voor veel spektakel zorgden. De symboliek van deze foto doet ook wat: we stropen de mouwen op, laten onze spierballen zien. Ook dat tekent het Genootschap, samen zijn we sterk. Hoopvol kijken we vooruit naar het nieuwe jaar. Wij wensen u veel leesplezier! E tr,a»

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 7