lOll Verdwenen winkels in Slootdorp (2) Gert Tromp, de zingende groenteboer In 1983 opent Geertsma samen met G.J.Kuiper een winkel met schildersartikelen. Voor hoe lang is niet duidelijk. Hierna vestigt schilderbedrijf Ton Mulder zijn bedrijf in het pand. Gert Tromp staat bekend als de zingende groen teman en één van de laatste venters van Neder land. In een interview zegt hij daarover: ‘Als ik eens een keer geen liedje zing, dan zeggen de mensen Nou wat ben jij chagrijnig’. Tromp stopt niet omdat hij oud of versleten is. Hij maakt zelf een bewuste keuze vanwege de lange dagen en het zware werk. Aan de Koningin Emmaweg 2 hebben vanaf 21 april 1934 tot 25 september 1993 vijf verschillen de middenstanders gezeten. Groentehal B. Oegema is de eerste, maar is ruim een jaar later opgevolgd door Jan Ype Hol- trop, die een melkslijterij bestiert. Er zijn wat problemen met de vergunning maar in 1936 krijgt Holtrop een voorlopige ventvergunning. In 1941 vestigt D. de Boer zich in dit pand met een groente- en fruitzaak. Onduidelijk is wel tot hoe lang deze middenstander deze zaak runt. Wel is terug te vinden dat A Baron tussen 1950 en 1962 daar een groentezaak heeft. (zie deel 1) De derde groente- en fruitverkoper is G. Tromp. In 1962 volgt hij Baron op en zeker niet zonder succes. De winkel houdt het vol tot 25 septem ber 1993. Johannes de Graaf voor zijn woning Aan de Emmaweg 11 heeft vele jaren een schil ders zaak gezeten. Vanaf 1932 Boomsma en Geertsma. In de veertiger jaren Geertsma met filiaalhouder J. de Graaf. De Graaf is 48 jaar in dienst geweest bij de fa Geertsma. Hij schildert o.a. de bruggen aan de Klieverweg en vele an dere werken. Hij woont als een van de eersten in Sluis 1. Niet in een woning maar in een ba rak, die de naam Sonneborg draagt. De wegen van Geertsma en Boomsma scheiden op zeker moment. De Graaf bleef Geertsma en de polder trouw. Op 7 maart 1979 gaat hij op 65-jarige leeftijd met pensioen. Naar nu blijkt een zeer succesvolle onderne ming, want drie generaties later staat het fami liebedrijf nog steeds. Tijdens de inundatie in 1945 gaat gezin in Sneek wonen, maar via een noodvoorziening blijft de zaak open in Wierin- gerwaard. In mei 1946 komt Jan van der Kooi weer terug in het gehavende Slootdorp. Het hele gezin werkt mee bij de inrichting en aankleding van alle noodwoningen. In 1953 emigreert Van der Kooi met meerdere gezinsleden naar Cana da. Zoon Egbert zet het bedrijf door. Opnieuw een lange periode en wel tot 1987. Dan volgt de huidige eigenaar Jan van der Kooi zijn vader Eg bert op. ‘Wij richten ons op vloeren, gordijnen en vitrages. De klant heeft bij ons keuze uit een grote stalen-collectie,’ aldus Jan in een kranten interview. Van der Kooi’s woninginrichting be staat inmiddels 87 jaar en is daarmede de langst bestaande winkel in Slootdorp. 29ste jaargang 2021/3 nummer 90

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 56