Verdwenen winkels in Slootdorp (2) Jan van der Kooi in 1955 voor de winkel De schoenenwinkel van Van Wijck Een mooie schoenwinkel annex zadelmakerij is er vanaf dat moment. Een sterke middenstan der, die deze winkel bijna 30 jaar goed draaiende een bijzonder mo de Wieringermeer. advertentie in de De Nieuwe Sluizerweg 6 (later Prins Bernhard- weg) is vele jaren bakkerij /annex bakkerswinkel Hij draagt zijn zaak geweest. En dat zonder tussenkomst van andere middenstanders. Op 12 mei 1934 opent bakker Renze de Graaf als eerste een winkel. Dat is van korte duur. De zaak gaat in 1936 over naar S. ten Kate en geeft de bakkerij de naam ‘De Ade- in Middenmeer. De zaak stopt in Slootdorp. laar’. Ruim 14 jaar verkoopt deze middenstander brood, koek en gebak aan Slootdorp en omge ving. In 1950 emigreert hij met zijn gezin naar Australië. Van 1950 tot 1960 slaat H. Buwalda uit Makkum de scepter in de bakkerswinkel. Net als nu wordt in vroegere tijden voor de feest-da- gen geadverteerd met banketletters, marsepein en speculaas; alleen wel pas in november. Zie bijgaande advertentie van Buwalda’s Bakkerij. In oktober 1960 geeft Buwalda het stokje door aan D. de Jager. Het gaat van vader op zoon en op de broer van de zoon. Wanneer de zaak ge stopt is, is niet bekend. Op zaterdag 31 maart 1934 is ment in de geschiedenis van Zo staat het verwoord in een Wieringermeer-bode. Jan van der Kooi opent die aan de huidige Koningin Emmaweg 1 zijn zaak met o.a. bedden, lakens, vitrages, matras sen en manufacturen. Dat geldt niet voor de laatste bewoner, VOF Koorn. Die runt sinds 2002 slijterij De Ope ner, snackbar De Pionier en Stoelmatterij De Rietwinkel. Zo is dit pand al 90 jaar achtereen in weet te houden. En wil je hem bellen in die jaren gebruik door de middenstand. Door de corona dan is het draaien van slechts 17 voldoende om is echter de snackbar een jaar geleden definitief de verbinding te maken. gesloten. Na een leven lang hard werken gaat Van Wijk uiteindelijk in een van de bejaardenwoningen in de Pioniershoek wonen. over aan E. Braak uit Mid denmeer. Die neemt zijn intrek in het pand waar twee oud-werknemers van Van Wijk het bedrijf trouw blijven. In een klein berichtje in de krant lezen we dat Braak verhuist naar de Wilgenlaan Waar koop je schoenen? Waar repareer je een zadel? A. H. van Wijk springt in dat gat in de dag markt als hij zich op 7 juli 1934 vestigt aan de Nieuwe Sluizerweg 4. 29ste jaargang 2021/3 nummer 90

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 55