Sterkste man van de Wieringermeer Zeno Gompelman in 1985. 29ste jaargang 2021/3 nummer 90 Bronnen: Interview Piet en José Bil. Wieringermeerbode. Foto’s: Laurens van der Vaart. Reglementair moest dat een nieuwe winnaar opleveren, want wie driemaal had gewonnen, mocht niet meer meedoen. De organisatie had weer heel erg haar best gedaan om nieuwe krachtonderdelen te bedenken en het spel aan trekkelijk te houden voor deelnemers en toe schouwers. Lijst van deelnemers aan finales, in zeven edities. Tussen haakjes het aantal deelnames. Frans Juurlink (3), Nico Gouwenberg (2), Peter van Veen (3), Marcel Burger (1), Lex Schrale (1) , Cor Ruyter (1), Dirk Zuidema (1), Moendo Rellum (2), Ronald Mik (2), Tonjus Zuidema (1), Ronald Baart (1), Ad van de Veldt (1), Lex Schaap (6), Louis Reyers (1), Tonny Woudstra (3), Jaap van der Beek (2), Zeno Gompelman (4), Ronny Asma (1), Arie Poland (3), Stanley Rellum (1), Peter Gompelman (2), Frits Fledderman (2), Ruud Roos (1), Cor Radstake (1), Martien Rellum (3), Jan van Breugel (1), Foeke van Wanrooij (1), René van Oers (3), Co Valckx (3), Cor Bregman (2) , Michel Schakel (2), Peter Glas (2), Arjen Zuidema (1), Cor van Dam (1), Bram Kempeneers (1), Albert Ganzinga (1). Vervolg blijft uit Terug aan tafel bij Piet en José Bil. ‘Het is net zo gestopt als het begonnen is. Op een gegeven moment was de spirit eruit, waren er minder ideeën, was het nieuwe ervan af en bleek de ani mo veel minder. Dan moet je er een punt achter zetten. Het waren spectaculaire avonden met veel publiek en enthousiaste deelnemers. De herinneringen blijven.’ Wie weet keert de wedstrijd ‘Sterkste man van de Wieringermeer’ nog eens terug. Na veertig jaar zullen er toch wel nieuwe sterke mannen en vrouwen te vinden zijn? Dit maal ging het om bielzen sjouwen, viskisten sjouwen, een tractor voorttrekken, een zak-sle- penrace en boomstam hakken. Dit laatste on derdeel moest tijdens deze krachtstrijd de be slissing brengen, zo bleek. Bram Kempeneers sloeg in zes a zeven klappen de stam doormid den en rende met de twee helften naar de finish in de onwaarschijnlijke tijd van 0,29 seconden. Speaker Roel Zonneveld vroeg aan Kempeneers om opheldering van dit vliegensvlug gelukte on derdeel. ‘Oefening baart kunst, want driemaal per week hak ik hout voor de open haard!’ Waarschijnlijker was het dat de stam al aan eni ge vermolming onderhevig was. De juryleden Minus Zeinstra en Herman Kleen rekenden koortsachtig alle uitslagen door. Lex Schaap uit Kreileroord werd uitgeroepen tot ‘Sterkste man van de Wieringermeer’. .jC' 7'r

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 51