Van de polder naar hartje Mokum Riny Reiken Historisch Genootschap Wieringermeer Op de foto o.a. ‘Mijn ouders verhuisden in de jaren vijftig van uit Drenthe naar Wieringerwerf. Vader Willem was kruideniersknecht en moeder Jantje ging werken in de huishouding. Ze kwamen te wo nen aan het Achterom in Wieringerwerf. Daar werd ik geboren op 28 maart 1958. Ik had een oudere zus Janneke en later werd nog broer Wim geboren. In het gezin heerste een sfeer van aanpakken en werken. In vakanties pelden we bollen met het hele gezin in een schuur of raapten we de bollen op het land. Met het ver diende geld gingen we samen op vakantie naar opa en oma in Drenthe. Gezellig met zijn allen in de Volkswagen Kever.’ Willie van Haastrecht, Riny en Paul Hakze, Trijnie van Gulik, Piet Kistemaker. Vriendinnen Vrolijkheid en gezelligheid ken merkten de jeugd van Riny en dat uitte zich in heel veel zingen met elkaar. ‘Wij groeiden op met spel, muziek en zang, bij de afwas zong iedereen uit volle borst in een eigen familiestijl’, aldus Riny. ‘Iedereen in ons gezin was muzikaal.’ Naast het zingen speelde haar moeder ook op de mondharmonica. ‘Ik bezocht de Prinses Margriet- school en de Julianamavo. Ik had drie grote vriendinnen in die schooljaren. Vanaf mijn vierde was Rennie Bonnema (haar vader was directeur van de Woningbouw-vereniging) een hartsvriendin. Helaas is zij al overleden. Op de mavo leerde ik Nynke de Vries (haar vader was leraar aan de LTS) kennen en Betty Wigbout (dochter van de rijschoolhouder). Vier vriendinnen, die allen in 1958 geboren zijn.’ Thalia ‘De liefde voor muziek, voor zingen was mij ei genlijk spelenderwijze ingegoten. Buurvrouw Annie Elferink beïnvloedde die liefde nog meer. Dit is het verhaal van een poldermeisje dat met haar grote zang-, schrijf- en onder- nemers-kwaliteiten in de binnenstad van Amsterdam belandt. Het levensverhaal van deze artistieke vrouw begint in Wieringerwerf. Na een jarenlang verblijf in Mokum vervolgt ze haar leven nu in Joure. 29ste jaargang 2021/3 nummer 90

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 33