Tentoonstelling Zwevende daken Joods Werkdorp namenmonument Uitnodiging Jaarvergadering Vitrinekasten gevuld met foto’s Toen en Nu Nieuwe bestuursleden, wij stellen voor: Mevr. S. van Oers - Smit Dhr. J. Wouts Mevr. R. Schiere - Zuidema Tot uiterlijk één uur voor aanvang van de vergadering kunnen door minimaal 10 le den andere kandidaten schriftelijk bij het bestuur worden aangemeld. 8. Beleidsplan. 9. Rondvraag. 10. Pauze. Film over het barakkenkamp Sluis I in Slootdorp. “Een ode aan de arbeiders”. Geproduceerd door Druktemaker Media- producties. 12. Sluiting. De periode van wederopbouw vanaf 1946 staat dit keer centraal. Het aanzicht van de polder was een landschap van ‘zwevende daken’. De tentoonstelling laat zien hoe immens de schade was. Hoe de grondwerkers opnieuw vanuit arbeiderskampen buitengebied en dorpen bouwrijp maakten. Hoe de middenstand moest vechten om klanten terug te winnen. Hoe de boeren met weinig machines de voedselproductie weer op gang brachten. Kom kijken, het Genootschap is elke zaterdagmiddag open, 14 - 17 uur. Na twee keer uitstel hopen we nu op 6 oktober 2021 het namenmonument te openen. De ceremonie is alleen voor genodigden, maar de bijeenkomst wordt opgenomen. De hele week na 6 oktober is het mogelijk om de kleine tentoonstelling en/in het hoofdgebouw te bekijken en na tuurlijk het monument. Adres: Nieuwesluizerweg 42, Slootdorp. Leer de oud-bewoners kennen via: werkdorpwieringermeer.nl. Info bij Ina Hoogenbosch-Glas en Marieke Roos. Het bestuur nodigt u uit voor de jaarvergadering op woensdag 22 september 2021, 20 uur. Locatie: De Cultuurschuur, Loggersplein 1, 1771 CE Wieringerwerf. Agenda: 1. Opening door de vice-voorzitter 2. Goedkeuring notulen jaarvergadering 25 februari 2020 (zie Kroniek 85). 3. Jaarverslag secretaris. 4. Jaarverslag penningmeester. 5. Kascontrole: verslag en benoeming nieuw lid. 6. Bespreking en vaststelling begroting 2022. 7. Bestuursverkiezing: aftredend en niet herkiesbaar: Mevr. R. Miedema Dhr. H. Roelofsen Mevr. A. Ouwehand. Een beeld zegt meer dan duizend woorden. Vola Schaafstra en Roelie Schiere hebben foto’s bij elkaar gezocht over veranderingen van locaties in de Wieringermeer. Telkens twee beelden, toen en nu. Rien Hoekenga heeft foto’s uit eigen archief ter beschikking gesteld en afgedrukt. Ga langs in de hal van De Cultuurschuur, dagelijks open van 8 tot 20 uur. Mededelingen en aankondigingen 11. 29ste jaargang 2021/2, nummer 89

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 7