Mededelingen en aankondigingen Film werkbarakken Slootdorp Themamiddag FilmToen Contant betalen =—=111= Historisch Genootschap Wieringermeer Zaterdag 2 oktober 2021 - Geen soldaat zal de polder regeren. Locatie: Cultuurschuur, in de filmzaal. Aanvang: 14.30 uur. Als vanouds bieden we dit najaar drie films. Locatie: Cultuurschuur, in de filmzaal. Voor uw agenda: zaterdag 9 oktober, een Israëlische tragikomedie over het opnemen van een Palestijnse soap, aan beide kanten van de muur zeer populair. 6 november dartelt er Franse romantiek over het scherm. 18 december een klassieker in zwart-wit, over een sluimerend conflict in fanfare Kunst en Vriend schap. Vanwege licenties die nog in aanvraag zijn, kunnen we hier nog geen titels noemen. Info en reserveren via: filmhuiscultuurschuur@gmail.com. Wij hopen dat deze lezing nu wel door kan gaan: historici Thea en Jan de Roos uit Haarlem vertellen aan de hand van foto’s en documenten over de lotgevallen van de Noord-Hollandse waterschappen tijdens WOII. Thea zoomt in op de waterschappen en besteedt uiteraard aandacht aan de dra matische onderwaterzetting van de Wieringermeer op 17 april 1945. Na de pauze vertelt Jan over de zuivering van waterschaps- en polder bestuurders na de oorlog. Welke rol speelde Aris Saal, NSB-burgemeester en heemraad? Hoe werd er geoordeeld over zijn daden en die van zijn broer, NSB-provinciebestuurder Jan Saal? Op 5 juli was de première van de film over de werkbarakken in Slootdorp, een filmvertoning speciaal voor geïnterviewden en medewerkers. Veel nieuwe verhalen kwamen los. Complimenten voor Druktemaker Mediaproduc- ties uit Den Helder. Een boekje met de verhalen is in de maak. Heeft u mooie foto’s of verhalen, stuur een bericht naar Ina Hoogenbosch-Glas, adres staat in het Colofon. Tip: bezoek de jaarvergade ring op 22 september, na de pauze draaien we de film. Een impressie staat op: https://vimeo.com/560917872/629b9fcaad Wilt u bij het Genootschap een aankoop doen? Boeken, kaarten, enzovoort, rekenen wij graag met contant geld af. Aanschaf van een pinapparaat is naar verhouding te duur. U kunt ook het bedrag overmaken op onze bankrekening. Dank u wel voor uw begrip. 29ste jaargang 2021/2, nummer 89

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 6