Verdwenen winkels in Slootdorp (1) is nog steeds eigen- groter Brink 52 heeft hengelsportar- nog en Het pand staat er dom van Kramer. Kapper Willem de Koning van als bijverdienste de verkoop van tikelen. Dat loopt gesmeerd, hij maakt dan ook dankbaar gebruik van het pand op 52A om zijn waren uit te stallen en te verkopen. In de periode 1987 - 1999 volgen op Brink 52 een aantal kapsalons elkaar op: Linda Admiraal, periode 1987-1991. New Image de jaren 1991 1998. Haar op Zolder, van 1998 - 2001 en Haar Keus, vanaf 2001 tot heden. Dan is er nog Body Impact, dat naast de kapsalon is gevestigd van 1999 tot heden. Na de vis wordt het pand gebruikt voor een cre atieve winkel. Die heet ’t Egeltje en het wordt geopend door de vrouw van burgemeester Wiert Omta. Alle goede bedoelingen ten spijt sluit de winkel alweer na een jaar, het is dan halverwe ge 1995. Een oud-visserman ziet zijn kansen en start in september 1995 met een kledingzaak in het oudste dorp van de Wieringermeer. Jan Ros verkoopt vrijetijdskleding voor mannen en vrouwen en hoopt op goede mond-tot-mondre- clame. Het is niet helemaal duidelijk hoe lang de zaak daar heeft gezeten. Kroeze vertrekt in 1958 naar Beverwijk. Kapper Willem de Koning zet van 1959 tot 1974 het knipwerk voort. De sympathieke onderne mer overlijdt op 54-jarige leeftijd. Zoon Henk en zijn vrouw Joke zorgen voor con tinuïteit en zo blijft het bedrijf draaien tot 1987. In die laatste jaren gaat het al minder qua omzet en Henk besluit om een andere baan te zoeken. Dat lukt, hoewel het afscheid van de klanten, sommigen komen al dertig jaar!, erg zwaar valt. Achter de kapsalon is nog een gebouwtje. Ook daar hebben diverse winkeliers een zaak gehad. Zoals Kramer, die hier in oktober 1962 start met het repareren van fietsen en brommers. De voorraad van zijn winkel stond bij bakker Koorn op zolder. In februari 1968 begint Kramer in de Kruisstraat ook met auto’s. Dit duurt tot 2010. Moderne supermarkt Op Brink 56 ten slotte draait vanaf het begin en nog steeds volop de middenstand. Kort na het droogmalen van de polder start Adrianus van Oers een levensmiddelenwinkel en doet dat vol enthousiasme tot de onderwaterzetting. Mei 1933 stapt deze winkelpionier in het die pe. Eerst beoefent hij zijn vak in Hotel Smit, op 9 september is de opening van een echte coiffeurszaak op Brink 52. Hier kun je je laten scheren, kappen en ‘onduleeren’. Dat laatste is je haar laten golven. Hoe toepasselijk op de zee bodem! Naast het knipwerk heeft Kroeze tabakswaren, hengelsportartikelen en speelgoed te koop. Dat laatste staat op zolder. Rond Sinterklaas worden de kinderen uitgenodigd om te komen kijken, ze mogen dan een verlanglijstje maken en dan stuurt Kroeze dat naar Sinterklaas!! Wat later volgt, na een uitbreiding, een assortiment, waaronder ‘religieuze artikelen’. In de noodscheersalon wordt, getuige een ver slag in de krant van na de oorlog, ingebroken. De dief neemt de hele voorraad tabak mee. Van de daders ontbreekt tot op heden elk spoor. In 1987 verandert de winkel van eigenaar en komt er een heuse viswinkel in. Ed’s Vishandel is van woensdag tot en met zaterdag geopend voor verse vis. 29ste jaargang 2021/2, nummer 89

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 53