Straatnamenrubriek: Ds. Finkensieperstraat Ina Hoogenbosch-Glas 1 Historisch Genootschap Wieringermeer In Slootdorp is een straat waar de gedaan: de Ds. Finkensieperstraat, uitdaging om persoon? Evangelisatie Voor het verspreiden van dit blad en het evan gelisatiewerk wordt Karl Otto in 1930 als zen- deling-hulpprediker aangesteld, en in dienst van de Dienst Zuiderzeewerken. Zijn arbeid als evangelist in de jonge maar reeds door richtin- naam vragen oplevert, er wordt geheimzinnig over naar dominee Karl Otto Finkensieper. Voor mij een dit op te helderen. Wie was hij en wat is er zo geheimzinnig aan deze Karl Otto Finkensie- per werd geboren op 08-11-1905 te Crefeld in Duitsland als zoon van Herman Otto Finkensieper en Elisabeth Düssel- mann. Het gezin ver huisde naar Alkmaar toen Karl vijf jaar oud was. In 1911 werd Karl Otto tot Nederlander genatu raliseerd. De piente re leerling volgt in Alkmaar het gymnasium en in 1921 gaat hij naar Doetinchem voor een stu die Theologie, naar de Christelijke Filantropi sche Inrichtingen, een Hervormd opleidings centrum voor predikanten. Op 3 april 1924 wordt hij geschikt gevonden voor militaire dienst, maar krijgt tot drie keer toe uitstel, van wege zijn studie. Op 01-03-1930 volgt voorgoed vrijstelling voor de dienstplicht. Zijn propedeu se Theologie behaalt hij in 1926 te Utrecht. Geestelijk verzorger De 21-jarige Karl Otto vertrekt voor twee jaar naar Zwitserland, hij werkt als docent aan een lyceum. Maar dit is niet wat hij zoeken komt te rug voor het zendingswerk. Vanuit de besturen van vier organisaties wordt in 1928 de ‘Commis sie voor geestelijke verzorging der Zuiderzeearbeiders’ gevormd. Te weten: de ‘Bond voor Evangelisatiën’ ten bate van de Ne derlands Hervormde Kerk, het Nederlands Bijbelgenootschap, de Vereniging voor Chris telijk Volksonderwijs voor Inwendige Zending in Noord-Holland en de Christelijk Nationale Werkmanbond. Genoemde commissie richt de vereniging ‘Land in zicht’ op. Standplaats voor de medewerkers was Den Oever. De vereniging gaf een blad uit met dezelfde naam. 29ste jaargang 2021/2, nummer 89

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 36