KROON Wieringermeerbode 239 bloedgevers Kaatsclub Jeugd tegen 65 plusi Meyerlnk won duizend liter benzine Unieke bodemvondst in Wleringermeer Hooi verloren Rookgordijn over Middenmeer Plastic is levensgevaarlijk MIDDENMEER 29ste jaargang 2021/2, nummer 89 zorgen. ?ende bericht kreei zend liter benzine met zijn slagzin: veilig, razend snel, je wel!" Tot uit de verste hoeken van I Wleringermeer kwamen vrijdag avond in totaal 239 dames en he ren naar het raadhuis te Wierin- gerwerf om daar geheel vrijwillig en zonder betaling ..reddend bloed" af te staan voor medemensen In nood. De organisatie van het ge heel door de afdeling Wioringer- meer van het Nederlandsche Roode Kruis was weer perfect. De heer A. I Smid. Ulkeweg. Slootdorp. heeft dit onderdeel van het plaatselijk Roodckruis-werk voor z’n rekening gekregen. Een team van 5 perso nen van de Bloedtransfusiedienst uit Amsterdam werkte mede voor een vlot verloop van het geheel. De wijkverpleegsters, leden van de EHBO, padvinders en koffieschen- kende dames hadden ook een groot aandeel in de verzorging der do nors op deze avond. De drie plaat selijke artsen gaven blijk van hun belangstelling. Al met al: een hart verwarmend geheel van bere<.wil- lighcid tot hulp aan de medemens! Zaterdag 31 juli werd de beker wedstrijd van dc Wleringermeer gehouden. Het weer was goed, hoe wel de wind zo nu en dan wat hinderlijk. Eerste werd het par tuur R. Schiphof, SI. Hlcmstra en P. Tichelaar: tweede P. de Jong en G. de Bilt. In de afvalrondc eerste het partuur J. Bergsma, D. Boonstra en M. Wynta. tweede D. Wiersma. J. Stellingwerf en Peter Tichelaar. Zaterdag om half twee, weer competitie kaatsen. De organisatoren van de jeugd afdeling van de HSVW organi seerden verleden jaar een wed strijd tussen jeugdigen en bejaar de visenthouslasten. Deze wed strijd bleek een groot succes te z(ln en daarom heeft het bestuur besloten dit jaar opnieuw zo’n ge beuren te doen plaats vinden, en wel op 9 oktober a.s. Een ieder die aan deze wedstrijd wil deelnemen wordt verzocht zich voor 7 oktober bij een der volgen de adressen op te geven: K. Schip hof. Dr. H. Smeengestraat 24, H. Grau, Dr. H. Smeengestraat 38 of J. v. Hoyen, Ds. Flnkesieperstraat 1. allen te Slootdorp. Verleden jaar is gebleken dat sommige 65 plussers erg graag mee hadden willen doen, doch dit niet konden omdat zij niet in het bezit waren van een hengel e.d. De com missie heeft ook hiervoor gezorgd en bij tijdige opgave zal de com missie voor dc nodige attributen In een testritaktie. gehouden door DAF-garage Cremers te Hlp- polytushoef. werden reeds ver scheidene prijzen, bestaande uit benzinebonnen, toegekend aan personen, die na het testen van ’n Daf een wedstrijdformuller invul- den. De hoogste prijswinnaar was deze week de heer L. P. Meyerink van de Schelpenbolweg te Sloot- dorp, die van de jury het verheu- k—1^. dat hlJ dul_ had gewonnen „Betrouwbaar. Daf 55, ik mag De bodem van de Wleringermeer heeft, sinds deze polder in 1930 droog viel, al menig voorwerp uit lang vervlogen tijden prijsgege ven. Meestal hadden deze betrek king op de zeevaart en menig an ker of ander schcepsonderdeel kwam bij de ontginning van de bedem tevoorschijn. Hoewel dit soort vondsten slechts sporadisch meer voorkomt geeft de voormalige zeebodem toch af en toe nog iets van haar geheimen prijs. Nadat enige tijd geleden bij het uitdiepen van een sloot op het bedrijf van de heer G. W. Rasing aan dc Zuider - dijkweg te Wieringerwerf een on gevaarlijke ronde kanonskogel uit de 17e eeuw was gevonden, werd daar wederom een dergelijke vondst gedaan. Het betrof nu een zogenaamd nokkenprojektiel, een jongeveer 30 cm lange granaat zon der huls. Dit type granaat werd ^gebruikt in de eerste helft van de 19e eeuw en bestaat uit een giet ijzeren mantel, waaronder een lo lden binnenmantel en een kern van buskruit. Deze nokkenprojektielen Zijn op zichzelf geen zeldzaamheid er werden er onder andere veel gevonden bU opgravingen in de nabijheid van het fort Pannerden maar voor Wleringermeer is de ze vondst wel uniek. In verband met het ook nu nog niet denkbeel dige gevaar van explosie werd dc gevonden granaat door de explo sievenopruimingsdienst van de Koninklijke Landmacht uit Gor- i;kum opgehaald om vernietigd te worden. Van een vrachtauto, die in het weekeinde langs de Zulderzeeweg reed, is een aantal pakken hooi af gevallen, tot een gezamenlijk ge wicht van plm. 750 kg. Degene, die dat hooi gevonden heeft, verzocht zich in verblndin stellen met de Rijkspolitie W germeer, tel. 02272-330. Donderdagmorgen heeft op een terrein nabij dc Nljverheldsweg te Middenmeer iemand een partij oud afdekstro en resten plastic aange-1 stoken met het doel dit materiaal op deze wijze op te ruimen. Door de straffe wind ontstond echter brandgevaar voor de nabij gelegen panden, met name die van Althui- z.ius en Schoort. De brandweer van Middenmeer werd daarom gealarmeerd en deze slaagde er In het vuur tijdig te be dwingen, waardoor ook het rook gordijn over een gedeelte van Mid denmeer verdween. De verzameling dieren en vogels naby de vijver van het bejaarden tehuis Lelypark mag zich nog steeds in veel belangstelling van de jeugd verheugen. Verscheiden kinderen nemen brood mee en de len dit de dieren uit. Deze week was een der kinderen ook nog op het idee gekomen om ook ’t (plas tic) zakje, waarin het brood ver pakt was geweest, aan cen der gei ten te geven. Gelukkig wist de ver zorger. de heer Blij dorp, het dier dit zakje weer afhandig te maken met behulp van een der omwonen den. De heer Blij dorp verzoekt de ouders geen versnaperingen aan de kinderen mee te geven in plas tic verpakking, daar het opeten ervan de dood van de dieren ten gevolge kan hebben. vordt j te erin-

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 35