^wringermeerbode Historisch Genootschap Wieringermeer Opening tennisbaan Middenmeer Ruut van 29ste jaargang 2021/2, nummer 89 opende het een bljeen- rmeentelijke huls ngerwerf. Deze kan als zeer geslaagd worden beschouwd aan gezien zowel de belangstelling als het gebodene bijzonder goed wa ren. De bijeenkomst stond geheel in het teken van de bereiding en het gebruik van minder bekende groenten zoals aubergine, paprika en champions. Aubergine, paprika en champignons Het Katholiek vrouwengilde, af deling Wieringermeer wlnterprogramma met komst in de gemeei houdschool te Wlerin eerste bijeenkomst advertentieblad voor Wleflngenncer en omstreken „Het is niet zo, dat de aanleg van deze tennisbaan afbreuk zou doen aan de omgeving doordat verscheidene bomen moesten wor den gerooid," aldus de heer P. Kls- temaker zaterdagmorgen bij de openstelling van de baan. Inte gendeel, deze tennisbaan heeft een apart cachet gegeven aan het bos je en de eerder gehoorde tegen werpingen zijn hier gelogenstraft. Men zal nu eerder geneigd zijn een wandeling naar dit gedeelte van Middenmeet te maken, ook al omdat de nabijgelegen jachttha- ven steeds meer belangstelling trekt." 1971 mei t/m augustus Nieuws- en Lugubere vondst Donderdagavond heeft een pas serend automobilist, de heer J. uit Snoek, op de E-10. nabij Den Oever een schedel, bekken en nog andere delen van een menselijk skelet ge vonden. Hij alarmeerde de Rijks politie van Wieringermeer. Deze stelde zich in verbinding met de patholoog dr. Zeldenrust. Door hem wordt onderzocht waar deze beenderen vandaan gekomen zijn. Vermoed wordt dat zij zich hebben bevonden in grond, die nabij kas teel Radboud te Medembllk is af gegraven. en waar omstreeks 1700 enige Fransen zouden zijn begra ven. Deze grond wordt met auto's aangevoerd om het talud van de E-10 te verhogen. Het onderzoek wordt voortgezet. Klepel klepte weer Op zondag 14 maart viel de kle pel uit de klok van de Gerefor meerde kerk te Mlddenmeer. Zij kwam terecht op de auto van de heer D Knibbe. Dit zeldzame ge beuren had de aandacht van de hele landelijke pers, terwijl ook de kinderen van Mlddenmeerders, die near Canada geëmigreerd waren, dit reeds op maandag 15 maart voor radio ..Hollands Nieuws We reld Omroep" hoorden. De koster bleek zondag er plezier in te heb ben dat de klepel weer op zijn plaats was teruggekeerd, getuige het feit dat hij de klok I’s minuut i langer liet kleppen dan gebruike- I hjk. Droogte plaagt landbouwers Voor de Wieringermeer is de zo mer van 1971 aan de zeer droge kant. De natste maand van het jaar is meestal augustus, maar de hele zomer was de regen onder normaal. Momenteel is de grond zo droog dat de aardappelen niet te rooien zijn. Veel gerooide aardappelen vertonen stootblauw en gaan als veevoer weg. De voorlichting raadt dan ook aan met rooien te wach ten op regen. Ook weiland dat ge- fralsd moet worden voor bollen teelt is niet te fraisen omdat de grond te hard is. Het werk stag neert cr wel veel door en de aard appelprijzen trekken er reeds iets door aan. Deze prijzen waren dan ook wel abnormaal laag. 71 diploma's in zwembad De Terp Aan de volgende personen kon ■•en A-diploma worden uitgereikt: Tjeert Frieswijk, Kees Allaart. Da vid Knibbe. Peter Kooy, Ruut van Bckkum, Wilma van Setten. Erna Glas. Conny v.d. Berg. Antoine Troost, Jan de Boe. Dirk Jan de Vries, Peter Hoekstra. Margreet Wegman, Helma Jansen, Willy Bouwman, Ronald Strobos, Johan Punter, Korjlllle Doornbos. Hannie Griep. Klaas Riepma, Gonnie de Haan. Jenny de Haan, Lia v. Zun- deren. Hannie Stelgstra, Sjoerd Brattinga. Johan Colijn. Albert Duyves. Alex de Bruyckcre, Albert Enderink, Janna Smit, Pieter Geertsema, Marinka Kooi, Koop v.d. Vlugt, Janneke v.d. Brug. Mar- tinus v.d. Meer, Ineke Gepkcns, Jan Tanja, Erik Wagenaar. Ge rard Barten. Jan Kraak, Ingrld Holtjer, Aart Groeneweg, Adrie Pater, Rindert Janssen, Jeanette Duyves, Frieda van Maar, Geert Schuurman, Seerp Hoogland, Dirk de Jager. Voor een B-dlploma slaagden: Joke Walrave. Rita Kuipers. Tim v.d. Beek, Tineke Miedema. Gerard Lont. Monlc v. Wijnwaarden. Nico- line v.d. Brug, Jolanda de Jong, Jaap Bos, Henk v.d. Vlugt. Janny de Jong, Kitty Kapteln. Ina Sijn. Peter Smit. Anita Blij dorp, Gerard Driesprong. Petrus Veldt. Karen de Jong. Marian van Boheemen, Greetje Zaturdag. Jeannette van Boheemen en Frans Janssen. Bloemen tentoonstelling natuurwachters De jeugdnatuurwachters in de Wieringermeer konden dit voor jaar zaden en bloemen bestellen om dan deze zomer daar sier planten van te kweken. Voorbije week werden voor Mlddenmeer de resultaten daarvan tentoongesteld in Domi. Een commissie van leden uit het bestuur beoordeelden de resultaten en kende prijzen toe aan Gerie Allaart, Hans Baart, Sylvia Blaauwboer, Marijke de Boer. Emmy Bron, Joke Gerkema, Cauline Laan, Rla Llgthart en Dolf van de Veldt. Het bosje in Middenmeer, gele gen achter het Chevron benzine station aan het begin van het dorp, zal niet langer eon vergeten oord zijn, waarin alleen in de win termaanden enig vertier was door de Ijsbaan. Deze weinig bezochte recreatieplaats zal nu meer in de belangstelling komen te liggen door de nieuwe tennisbaan, daar in zeer korte tijd aangelegd door de gespecialiseerde firma Altevecr, met medewerking van vele daarbij betrokken personen en instellin gen.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 34