Start van het damesvoetbal in de polder 29ste jaargang 2021/2, nummer 89 Seizoen 1999 2000. Bovenste rij v.l.n.r.: Jan Pater (begeleider), Jacqueline Verheijen, Danielle Roossien, Wilma Riet, Sandra Hak, Anja Geertsma, Natascha Edens, Jessica Zuide- ma, Dick Schuurhof(trainer). Het aantal meidenleden groeit en in 1999 is het zover: DWOW formeert uit de doorgestroomde junioren het eerste senioren damesteam. ‘Een logisch gevolg’, vertelt Jan Pater, die al heel lang bij de club betrokken is. Dick Schuurhof was de eerste trainer van het damesteam. Niels Fortuin en Sven Krassenburg begeleidden het team. Vanaf dat moment is het damesvoetbal niet meer weg te denken bij DWOW. Een sterke da- mesafdeling speelt nog altijd in een hoge klasse. voor de Naar Texel Na de zomer volgde de indeling voor de com petitie en die bracht het team o.a. naar Texel. Tegen toen nog Texelse Boys (what’s in a name) voetbalden de meiden hun eerste competitie wedstrijd. Al vrij gauw kreeg Clara versterking bij het begeleiden. Ton Groenenberg ging elke wedstrijd mee. De trainingen op het sportcom plex in Slootdorp stonden onder leiding van DWOW Wieringerwerf Meisjes die wilden dat kon al lang vóór in 1996 het eerste officiële meisjesteam van start ging bij DWOW (Door Wilskracht Overwonnen Wie- ringermeer). Er werd met 11-1 verloren, maar dat was niet erg. Ze hadden officieel gevoetbald en ook nog een doelpunt gemaakt. oproep gedaan aan meisje: ‘kom voetballen bij DWOW’. De focus ligt op de jongere leeftijd, want dat is de toekomst voor het damesvoetbal. ‘Vrijblijvend kun je meetrainen en ervaren of voetbal iets voor jou is’, prees de club het voet balspel aan. Onderste rij v.l.n.r. Heidi Opdam, Jolanda van Wanrooy, Marcia Hoffer, Annabel Zuidema, Sandra de Peinder, Angelique Verheijen, Linda Hoffer, Meta van Saus. Dit eerste meisjesteam, voor de leeftijd 13 tot 16 jaar, werd getraind door Dick Helmerhorst. ‘Een fijn cluppie’, zo prees de trainer zijn pu pillen. Bij het begin van de competitie werden twee teams van zeven speelsters geformeerd. De start was goed, het fundament voor dames voetbal gelegd. Jan Pater (begeleider) en Dick Schuurhof (trai- ner/coach) waren trots op het meidenteam dat in het seizoen 1999-2000 ‘team van het jaar’ wordt. Eind jaren 90 wordt via de krant een Gerrit Tigchelaar. En er kwam een apart bestuur voor de dames. Het damesvoetbal bij CVW groeide als kool, in vrij korte tijd ontstonden drie teams. De familie Möhlen was elke zaterdag op het voetbalveld. Vader Piet en zoon Hans Peter voetbalden en ook dochters Conny en Monique onder begelei ding van Clara. Van 1980 tot 1991 was zij als begeleider betrok ken bij de club. Clara schreef ook talloze wed- strijd-verslagen voor de Wieringermeerbode over het damesteam.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 21