Start van het damesvoetbal in de polder 29ste jaargang 2021/2, nummer 89 Foto juni 1981. Bovenste rij v.l.n.r. Clara Möhlen, Annemarie Schoen, Erna Ramaker, Conny Möhlen, Liesbeth Menninga, Jasperine Goederee, Diana van Wieren, Gonda Landman. Onderste rij, Erika Sonneveld, Jolanda Geurts, Alice Schoen, Rita Ramaker, Ellen van der Kooi, Reinette Montsma, Anja Okkema, Annette Furnemont Hoogkarspel, Medemblik, Lutjebroek (Jantine van der Burg) en Castricum en Alkmaar bij ons voetballen. We hebben ook nog voor plaatsing in het Nederlands kampioenschap gevoetbald, dat was in Utrecht, weer zo’n belevenis. Ook is er nog een tweede team gestart, voor de meisjes, daar heeft Geert Crans zich sterk voor gemaakt. Het was een hele mooie tijd.’ Gonnie eindigt: ‘Toen onze zoon Paul ging voetballen, eind ja ren zeventig, werd ik begeleider van zijn elftal, samen met Joop Jansen. Het actieve voetbal stopte toen voor mij.’ in Slootdorp. Haar dochter Conny wilde in 1980 samen met vriendin Marjan Visscher heel graag voetballen. Clara adviseerde om een oproep te plaatsen in het clubblad ‘De Aftrap’. Dat lever de in een week tijd 16 aan meldingen op. Een team was geboren en Clara Möhlen zou het begeleiden. Maar wat wist Clara van het voetbalspel? Ze kreeg adviezen hoe meer van de sport te weten te komen en ze volgde een scheidsrechter- cursus! Haar eerste wedstrijd die ze floot, was met een team waar haar zoon Hans Peter in speelde. Die kegelde de bal heel hard tegen haar boven been, zo weet ze zich te her inneren. Dochter Conny en de meiden regelden zelf een opstelling en zo werd de eerste wedstrijd gespeeld. Die was tegen de dames van Flevo en die voetbalden al en kele jaren. Opstelling van de Flevo-dames in 1980: M. van Bruggen, H. Muller, T v.d. Werf, T te Kloeze - Bruinewoud, M. de Bakker, E. Althuizius - Dek ker, W. Hoffer, P. Kerckhoffs, T. Piekema - van Bunderen, A. Niks, J.P. v.d. Burg. Leider: W. van Wieringen. CVW Slootdorp Clara Möhlen uit Middenmeer stond aan de wieg van het damesvoetbal bij Christelijke Voet balvereniging Wieringermeer (CVW, later CSW) Gonnie vervolgt: ‘Marjoke de Bakker kwam in 1975 in ons team, 15 jaar jong. Ja, dat was een pracht om te zien, je wist toen al dat ze een GROTE speelster zou worden. We werden ook kampioen, dat was toch wel de kers op de taart. Omdat we hoog speelden kwamen er dames uit Onze jongste deelnemer was Joke uit Warder, toen 15 jaar. Jan Pastoor werd onze trainer, Henny Hamelink onze begeleidster, zo werd er een elftal gecreëerd. Piet de Groote werd ook trainer.’ Gonnie kreeg keeperstraining van Jan Pastoor, ‘daar heb ik hele mooie herinneringen aan’, zegt Gonnie.‘We waren een hecht team, een geweldig elftal. Lekker fanatiek en sportief, en we wonnen ook vele wedstrijden. We hadden ook hele trouwe supporters, die gingen bij uit wedstrijden altijd mee, en als we thuis voetbal den, dan waren ze er altijd.’

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 20