Start van het damesvoetbal in de polder Anita Blijdorp en Laurens van der Vaart De start van volkssport voetbal in de Wieringermeer, alleen voor heren, is in Kroniek 87 beschreven door Wilbert Korevaar. Het vrouwenvoetbal deed zijn intrede vanaf 1972. Over de ontstaansgeschiedenis bij drie verenigingen - Flevo, CSV en DWOW - gaat dit artikel. Historisch Genootschap Wieringermeer 29ste jaargang 2021/2, nummer 89 en het stel had twee kleine kinderen. ‘Ik ben het avontuur aangegaan en het ging goed!’ Toen kwam al gauw het idee op voor een damesteam. ‘Jan Venema, Henny Hamelink, Jan Pastoor, Joke Brattinga, Els Althuizius - Dekker en mijn persoon zijn gaan zitten en aan het puzzelen ge slagen welke meisjes en jonge vrouwen het leuk zouden vinden om een partijtje te spelen. Zo ging dat, heel leuk en snel hadden we een elftal bij elkaar.Meiden en vrouwen overal uit de polder hadden belangstelling.’ 12 april 1972 is de oprichtingsdatum van een afdeling dames voetbal bij Flevo. Aan het allereerste team deden tieners en twin tigers mee. ‘Babs de Groote, Ina Michiels, Ly dia van der Werf en mijn persoon, wij waren de oudsten en al getrouwd. Het eerste dameselftal in 1973. V.l.n.r.: Henny Hamelink, Gerda Ruyter, Els Althuizius -Dekker, Ad van Langerak, Ina Michiels, Joke Brattinga, Bertha Harms, Lydia van der Werf, Tilly van Bunderen, Piet de Groote (trainer) en Jan Pastoor (trainer). Flevo in Middenmeer We spraken Gonnie Leijten - Singer over het damesvoetbal bij Flevo. Gonnie kreeg het voet- balvirus overgedragen van haar ouders, Paulus en Nelie Singer - Langereis. Het gezin kwam in 1956 naar Middenmeer, Gonnie was toen 12 jaar. Zo vader, zo dochter, beide waren fanatie ke voetballers bij Flevo. Gonnie was in 1962, 18 jaar jong, de allereerste vrouwelijke scheids rechter in het amateurvoetbal in Noord-Hol- land. Op haar brommertje ging ze op zaterdag langs de dorpen om te fluiten bij de heren. In april 1972 verhuisde Flevo van het terrein aan de Poststraat naar een nieuw sportcomplex aan de Industrieweg. Ada Blokdijk droeg het beheer van de goednieuwe kantine over aan Gonnie, die hiervoor was gevraagd door Jan Venema. Gon nie was inmiddels getrouwd met Nanno Leijten Onder: Willy Venema, Dineke Muller, Ina van Gaalen, Gonnie Leijten (keepster), Lydia Pastoor en Babs de Groote.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 19