Kennismaken met: de activiteitengroep Marieke Roos Historisch Genootschap Wieringermeer Verder komen de lezingen op zaterdagmidda gen - uitnodigen spreker, praktische organisatie - uit de koker van de activiteitengroep. De leden verlenen verder hun medewerking aan van alles wat op hun pad komt. Bijvoorbeeld: Iets langer terug, in 2015, toen het Nederlands Tegelmuseum in Otterloo hun project ‘Tegels op locatie’ startte. In ‘Kennismaken met’ dit keer aandacht voor vrijwilligers die hun handen laten wappe ren en speuren in hun netwerk naar interessante sprekers. En nog veel meer. Ook in deze groep een ‘harde’ kern, vrijwilligers die al vele jaren meedraaien. Deze groep wordt gevormd door, zie foto, v.l.n.r. Rein Koolen, Marieke Roos, Dinie Dekkers, Vola Schaafstra, Roelie Schiere en Eddy Kerckhaert. Riet Miedema heeft de groep verlaten maar is altijd bereid tot leveren van hand- en spandien sten. de realisatie van het nieuwe monument bij het Gat van de dijk. Naar een idee van Jeff Kerck- hoffs en uitgevoerd in samenwerking met het gemeentelijk samenwerkingsverband De Kop Werkt! Meerdere vrijwilligers van het Genoot schap werkten mee aan het project dat in 2021 werd geopend. Na een gedwongen ‘coronarust’ van ruim een jaar, is de activiteitengroep weer gestart. Wat zijn onze taken? Een lijstje. De inhoud van de altijd goedgevulde vitrines in de hal van de Cul- tuurschuur, komt uit hoofd en handen van deze groep. Zo ook de organisatie van een kraam op de jaarlijkse Boerenversmarkt in de Wieringer- meer, daar zijn we al vanaf het begin van deze poldertraditie van de partij. 29ste jaargang 2021/2, nummer 89 iii|>

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 14