Reacties van kijkers en lezers TF r Anita Blijdorp =—=111= Historisch Genootschap Wieringermeer De Kroniek heeft betrokken lezers. Dat is te merken aan de aanvullingen, herinneringen, correcties en leuke weetjes die binnenkomen bij redactieleden. Ga zo door! V* r 29ste jaargang 2021/2, nummer 89 Familie Omta vult aan: ‘Wat mooi om het ver haal te lezen. Fantastisch om Fokko zijn verhaal verspreid te zien worden! Heel erg bedankt. Francien Everts. Stichting Historisch Stedum, Jan Lalkens, be dankt Ina voor het geslaagde artikel over burge meester Fokke Omta. De Kroniek wordt ook in Groningen gelezen. aankomst in Medemblik was de auto met inge nieur ingesneeuwd. Het duurde uren voor de onfortuinlijke reiziger het hotel bereikte en zijn vrouw kon melden Ik kom niet thuis. Fokko Omta wordt herinnerd als een actieve burgemeester. Het jaarlijks reisje van de bejaarden uit Wieringerwerf voerde op 13 juni 1961 naar Soestdijk alwaar Koningin Juliana het boek ‘Wording en Opbouw van de Wieringermeer’ werd We blijven bij de luchtvaart. Mw. T. Koekoek-Viersen herinnert zich een ge strande ingenieur die aan de deur kwam op 25 februari 1958. In de polder woedde een sneeuwstorm. De beste man, vertegenwoordi ger van de luchtvaartschool te Den Haag had die dag de ULO-scholen in Wieringer- werf en Middenmeer be zocht. Op zoek naar leerlin gen aan wie hij de droom van een carrière in de luchtvaart kon slijten. De terugreis naar Den Haag kon hij vanwege de sneeuw storm wel vergeten. Familie Koekoek bood overnachting aan op de boerderij aan de Oostermiddenmeerweg. ‘We hebben een bank en uw chauffeur slaapt desnoods op een stoel’. De chauffeur zag dit wel zitten maar de inge nieur wilde beslist naar het 3 km verderop gelegen Me- demblik, naar een hotel. De volgende dag hoorde familie aangeboden. Op de foto de aanbieders: mevrouw en meneer Leyten, J.A. Gerritsen, Koekoek de afloop: nog voor F. Omta, Koningin Juliana en J.W. Lammers. Beeldbank RAA, FO3022995. Krijn Dekker reageert op het artikel over de luchtvaart in de polder. Naar zijn beste weten dateert de foto van het noodvliegveld aan de Westermiddenmeerweg uit 1934. Te lezen in de Driemaandelijksche berichten van de Zuiderzee werken. Noodvliegvelden waren een algemeen verschijnsel in Nederland, daar het nog wel eens voorkwam dat de motoren van die tijd haperden. tl I

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 10