Van de redactie Ik w 1943 Historisch Genootschap Wieringermeer Nieuwe informatie over sleutelfiguur Catrinus Douma 6 juni 2020 werd in Slootdorp het Catrinus Doumaplein onthuld. Ter na gedachtenis aan de verzetsman die op 9 februari 1945 in Zaandam werd gefusilleerd. Catrinus, zo wisten we al, was stimulator én uitvoerder van verzetswerk. Hoe ver zijn actieradius reikte, werd najaar 2020 duidelijk uit een opgedoken verslag van L0-man Nicolaas de Regt. NSB-burgemeester Aris Saai op een rij te zet ten. De straatnamenrubriek gaat ook over een burgemeester, Groninger en verzetsman Fokko Omta. Cor de Jong beschrijft zijn herinneringen aan de onderwaterzetting met jeugdig bravoure, in 1945 was hij die speelse 10-jarige ten voeten uit. De rubriek Wieringermeerbode 50 jaar gele den is gevuld door Irene Biesheuvel - de Graaf. In kennismaken met... komen de bestuursleden van het Genootschap aan bod. Voor luchtige on derwerpen neemt Laurens u mee naar muzikaal talent Anouk Geertsma en naar de geschiedenis van de luchtvaart in de polder. Namens de redactie, ik wens u veel leesplezier met deze Kroniek. Rampjaar 1943. In 1943; Het lot van de familie Pimentel, nemen de schrijvers ons mee langs 12 leden van het joodse gezin Pimentel. De broers Nico en Jaap doken onder in Middenmeer bij Koos Aalders en zijn vrouw Rie. Zij hadden een Indische niet-joodse moeder, als half-joden werden zij aanvankelijk met rust gelaten. Halverwege rampjaar 1943 werd onderduiken noodzaak. De broers overleefden de oorlog, vele andere familieleden werden vermoord. Amphora Books, 2020, 316 pagina’s. Voorjaar 1944 fietsten Douma en De Regt vanuit Friesland naar Barend- recht, om daarna met 70 duizend gulden op zak de tocht naar de polder te vervolgen. Op www.wieringermeer.nl vindt u een bij gewerkt verhaal over het verzetswerk van Catrinus Douma. Deze Kroniek heeft een primeur, nummer 88 is via louter digitaal overleg tot stand gekomen. Oh, oh corona. Alleen Ina ging met haar came ra op pad naar Slootdorp, naar kwekersfamilie Schiere. Vader Adriaan, let op de sigaar, het is 1950!, en zoon Anton prijken in hun zondagse goed op de voorkant. Roelie Schiere tekende het verhaal op over ‘Klein Boskoop’. 75 jaar na dato valt er nog steeds veel te ver halen over de Tweede Wereldoorlog. In 2020 verscheen weer een stroom films en publica ties. Dit is mede mogelijk omdat een aantal archieven nu pas open gaan voor onderzoek. Onze gastschrijver historicus Jan de Roos nam de gelegenheid om de historische feiten over Anita Blijdorp 29ste jaargang 2021/1nummer 88 hcnk fokko meesTBA Het lot van de familie Pimentel

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 5