Polderbanen, luchtvaart in de Wieringermeer de Flevoweg. 29ste jaargang 2021/1, nummer 88 Maximaal vijf jaar We zijn inmiddels in het jaar 2003. De Vliegclub Wieringermeer is opgericht met een bestuur en 15 leden. In het bestuur zit ook André Harte, eigenaar van vliegschool Adventure Flights, die zich verbonden heeft aan het vliegveld van de Flevoweg. Permanente status Na een herziening van het bestem mingsplan komt de droom uit: een de finitief permanente status van het vlieg veld aan de Flevoweg. Vliegenier Jaap van der Beek. Foto: Jochem Feldberg, The Jlying dutchmen. Bronnen: interview met Jaap van der Beek en Auke Visser. Boek Historie van het zweejvliegen in de kop van Noord-Holland, 1995. J.N. Blokker. Artikelen uit Wieringermeerbode, De Koggenlander op zondag en de Schager Courant. Vliegveld aan De vergunning wordt in 2013 verstrekt. Het be stuur van de Vliegclub Wieringermeer pakt nu door. Naast zelf vliegen, een vliegtuig huren, lessen nemen en vliegtuigloodsen komt er een fraai clubgebouw met terras. Het ledental is inmiddels gestegen tot rond de 115. Het vlieg veld ligt geografisch heel gunstig ten opzichte van Schiphol en mag jaarlijks tot maximaal 15.000 vliegbewegingen maken. Per jaar worden er nu on geveer 6.000 ge maakt. Het vliegveld krijgt dat jaar een tijdelijke vrij stelling van het bestemmingsplan voor vijf jaar. Alles lijkt nu te kloppen en in juni 2003 gaat het eerste toestel de lucht in. Het is helaas schone schijn voor de initiatief nemers. De vergunning en meer wordt aange vochten bij de rechter en het vliegveld moet dicht. Uiteindelijk wordt ook deze hindernis genomen, want vanaf juni 2006 gaan de ultralight vliegtuigjes weer de lucht in. Een jaar later wordt wederom persoon lijk met alle omwonenden gesproken over verbeteringen. Daarna is er geen enkele klacht meer binnengekomen.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2021 | | pagina 53