Reacties van kijkers en lezers Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma de Bollenstraat stond een Veel reacties kwamen binnen over de foto’s in de rubriek Zoekplaatje. Zie daarvoor pag 8. Verder kwam een mail binnen van de familie Booij die van 1960 tot 1962 in Kreileroord woonde. Zoon Jaap kijkt terug op die periode en stuurde ons onderstaand bericht dat ook gestaan heeft in het familietijdschrift De Booij Bode. Vrije Jeugdgroep in Kreileroord actief Herinneringen aan Kreileroord In het voorjaar van 1960 kwamen we, mijn vader, moeder en broers Henk, Cor en Jan en ondergetekende in Kreileroord te wonen en wel op het adres Vlasstraat 31. De verdiensten op de melkfabriek in Nijega (Frl.) waren niet best en mijn moeder kon niet aarden in Friesland. Dus werd besloten om terug te keren naar Noord Holland (voorheen woonden we in West-Graftdijk). Mijn vader had een baan gekregen bij Piet Sleutel, die een gemengd bedrijf had aan de Noor- derdijkweg. Mijn vader was voor de veestapel, maar tijdens de oogst moest hij ook meewerken aan het binnenhalen van de aardappelen en graansoorten. Kreileroord had in die tijd vijf straten, Klaverstraat, Vlasstraat, Bol lenstraat, die parallel aan elkaar liepen; aan de zuidkant liep de Klaverstraat en aan de noordkant de Tuinbouwstraat, die in mijn herinnering toen nog geen officiële naam had. Ten zuiden van de Klaverstraat waren volkstuinen, waar mijn vader een tuin huurde en wij regelmatig aan het werk waren om te spitten, schoffelen en oogsten. Voor ons jongelui was er niet veel te doen. Er was wel een voetbalvereniging, SV Kreileroord, maar we wilden wel wat anders. Er was geen dorpshuis. Tussen de Vlasstraat en de Bollenstraat stond een houten noodgebouw dat werd gebruikt voor van alles en nog wat, van kerkdienst tot floralia. Met een aantal jongens en meiden wil den we een ‘bonte avond’ verzorgen. Er werd druk gerepeteerd met eenakters, muziek en zang. Bij de gemeente konden we kaartjes verkrijgen. De Bonte Avond werd gegeven in het noodgebouw en was een succes. De zaal was uitverkocht. Een paar jaar later, in 1965 werd het eerste dorpshuis gebouwd. Om de kosten te drukken werd er door de inwoners veel zelf gedaan. Gegraven en zand gereden. September 1962 ging ik naar Den Hel der. Ik had een baan gekregen bij de Elek- van de Marine (Ewerdh), het latere Marinebedrijf. v.l.n.r, Annie Tolsma, Ineke Mechielsen, Joke Tensen, Adriaan 28ste jaargang 2020/3, nummer 87 Het was zaterdagavond voor vele Kreileroorders een verrassing te zien wat de vrije jeugdgroep van dit dorp presteerde. De jeugd slaagde ei- alleszins in om de tal rijke aanwezigen in het vereni gingsgebouw' enige uren aange naam bezig te houden. De jonge acteurs begonnen met het stukje „Ma spreekt voor de radio”. Na verschillende aardige liedjes volgde „Visserslatijn” van de Gebr. Booij, met in de pauze een verloting. „Woudkapel” door Ine ke Machielse, bracht de lachspie ren in beweging. „Emigratie” werd heel goed gespeeld door Adrie Ser- rarens en H. B. Ridder. „Een mis verstand" werd aardig gespeeld, al bleek deze voordracht voor de jeugd wel wat te zwaar te zijn. De heer Scrrarcns Sr. was de conferencier. Hij spoorde na afloop de jeugd vooral aan om verder te gaan op de goede ingeslagen weg. Namens de jeugd dankte Jaap Booij voor de ondervonden mede- werking.(wb Serrarus, Anny Christiaans, Henk Booij, Ineke v/d Woude, Jaap tronische werkplaatsen Booij; de persoon links achteraan hoort er niet bij

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 9