Mededelingen van diverse geledingen Archiefgroep Van de voorzitter Voorzitter, Riet Miedema artikelen, foto’s, enz., Historisch Genootschap Wieringermeer in kleinere opstelling. voor de boerderijmaquettes in de zaal waar nog Naast de gewone werkzaamheden, inschrijven en opbergen van - De tentoonstelling 75jaar Vrijheid is verlengd tot mei 2021. - Volgend thema is: Wederopbouw 1945/1950. - Er wordt gedacht om een gedeelte van de expositieruimte in te richten met een permanente ten toonstelling. Thema-exposities blijven we doen, maar Dit zou ook een voorlopige oplossing kunnen zijn steeds geen opbergruimte voor gevonden is. - Gert Jan van Leijden is bezig met het controleren, verbeteren van alle apparatuur. - De digitaliseergroep krijgt ‘personeelsuitbreiding: naast Gretha en Liesbeth gaan extra mensen foto’s mét beschrijving invoeren in het openbare deel van de Beeldbank. - Het opbergsysteem van de foto’s loopt vast. Daar moet een oplossing voor komen. In deze periode van corona met al zijn regels van afstand houden, niet te veel mensen binnen en niet te vergeten de mondkapjes, houden we de zaak toch draaiende. Op het moment dat ik dit schrijf is het Genootschap voor de tweede maal gesloten, tijdelijk. Zodra we open gaan, volgt be richt op de website, via facebook en per mail. Wilt u op de hoogte blijven: geef uw mailadres door via: secretaris@wieringermeer.nl. Op facebook en instagram worden regelmatig oude foto’s geplaatst, we krijgen leuke reacties. Voor beide accounts is de naam: wieringermeergeschiedenis. In de oude werkbarakken in Slootdorp vertellen mensen voor een film over hun verblijf in de ba rakken. Een documentaire, door mediabedrijf Druktemaker, is in de maak. Wordt vervolgd. We nodigen de werkgroepen uit in de bestuursvergadering, om zo beter geïnformeerd te zijn over elkaars werk en hoe we elkaar kunnen ondersteunen. We zullen enkele malen per jaar een digitale nieuwsbrief rondsturen, i.s.m. redactie Kroniek. Nog een reden om uw mailadres door te geven! We zijn bezig met vernieuwing van het beleidsplan, het oude dateert van 2014. We staan open voor ideeën en samenwerking met leden die betrokken zijn en inspraak willen. U kunt contact opnemen met bestuursleden, namen staan in het colofon. We hebben een cheque a 1.186,87 van de actie Rabo ClubSupport ontvangen; dank aan een ieder die op ons gestemd heeft. 28ste jaargang 2020/3, nummer 87

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 6