Van de redactie MAKERS Praxis Hippolytushoef Wieringerwerf Pier Montsma hartelijke groet van Pier Montsma Adres Hippolytushoef Molenakker 1 T 0227 59 24 65 Adres Wieringerwerf Medemblikkerweg 6, T 0227 60 67 66 =111=111= Historisch Genootschap ^f||! Wieringermeer Veel leesplezier, een Dit was mijn laatste Van de redactie; evenals Rein Koolen stop ik met het redactiewerk. Anita Blijdorp zal de eindredactie en coördinatie van de opmaak overnemen en samen met Ina, Ma rieke en Laurens gaan zij als redactie door. Lees vooral de pagina’s 32, 33, en 34. Maar begin eerst maar eens met de volgende pagina’s, met infor matie van veel geledingen. bert Korevaar) en een artikel over de veelzijdige kunstenaar Aleid Mansholt, Wieringermeerse van geboorte; wonderbaarlijk hoe weinig we van haar te weten konden komen. Een van haar wer ken siert de voorpagina met als titel Een bevro ren herinnering, een linosnede uit 1965. Moge lijk zijn er onder u die meer over haar leven aan ons kunnen doorgeven. Beste lezer, lezeres In deze onzekere tijden is er in elk geval één ze kerheid: de Kroniek. Ondanks alles is het weer gelukt een mooi tijdschrift voor u samen te stel len. Met onderwerpen die u zullen aanspreken, vanwege een link met de actualiteit of vanwege de discussie erover. Denk hierbij aan de vuile wegen vanwege de oogstwerkzaamheden en met name van het bietentransport. En als u ’s avonds naar bui ten kijkt, het maakt niet uit in welke richting, springen rondom de rode knipperlichten u in de ogen. Hoe dat zo gekomen is kunt u lezen in het artikel De eerste windmolens. Over burgemeester Loggers wist bijna niemand hoe het hem was vergaan tijdens de oorlog. In het laatste artikel van dit blad komt u daar meer over te weten. Naast alle vaste rubrieken ook het verhaal van pionier-arbeider Albert Zuidhof, een stuk voetbalgeschiedenis (van gastschrijver Wil-

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 5