De Wieringermeer valt droog, de bal rolt al Wederopstanding Vanaf medio 1946, de pol der is net een half jaar droog na de desastreuze onderwa- terzetting, wordt er Oudste foto DWO, jaartal onbekend. Staand: Arie Scholten (elftalleider), Piet Brattinga, Jaap Bakker, Gerard Boogaard, Ben Smit, Piet Smit. Gehurkt: Piet van Bunderen, Willie Jansen, alweer Martin Langerak, Nico Mooy, Gerard Barteling, Beekveld. Voetbal ter ziele Middenmeer is begin jaren 30 hét voetbaldorp van de polder, maar ook in Slootdorp en Wierin- gerwerf willen ze een eigen club. Wieringerwerf begroet in februari 1936 zijn eerste bewoners, vier maanden later is een voetbalclub opgericht, meldt de Wieringer Courant op 30 juni 1936. Eind april 1939 ziet in Slootdorp voetbalvereniging Leegloop Flevo Flevo verliest begin 1951 leden aan het katho lieke DWO (Door ’t Water Ontstaan, later om gedoopt in Door Wilskracht Overwinnen) in Wieringerwerf, dat vanaf dat jaar een voetbal- tak heeft. Ontspanningsvereniging DWO is al in de zomer van 1946 opgericht, maar pastoor Lagendijk geeft pas vijf jaar later de zegen aan een voetbalafdeling. Gerard van Oers en Hein van Heerwaarden behoren met Arie Wegdam, gevoetbald. Flevo beleeft op 20 juni 1946 zijn heroprichting. Het hoofdbestuur bestaat uit voorzitter S. Breebaart, secretaris G. Veenhuis en penningmeester H. Feikes. Flevo bedient alle gezindten en heeft zowel een zaterdag- als zondagafdeling. Met slechts één veld in Mid- denmeer voor tien elftallen is er een groot te kort aan speelgelegenheid. Flevo voetbalt zelfs op werkdagen en op zondagnamiddag om de competitie te voltooien. De club kan vanaf 1947 een tweede veld in Wieringerwerf huren. De thuiswedstrijden worden om beurten in Mid- denmeer en Wieringerwerf afgewerkt. De witte shirts worden ingeruild voor oranje shirts met zwarte broeken, een kleurencombinatie die Fle- vo tot eind 1955 heeft. Flaandria het levenslicht, met circa 20 leden en een voor lopig bestuur in de personen van E. de Poorter (voorzitter) en Theo Ebbens (secretaris). De ver gadering van 27 april 1939 gaat niet door. Flaan- dria trekt zijn keutel in. De pogingen om tot voetbalclubs in Slootdorp en Wieringerwerf te komen, leiden in mei 1939 tot een vergadering in Wieringerwerf. Een com missie van wijze mannen (A. Blaauboer, J.K. Haarsma en T. Ebbens) bespreekt de optie van drie verschillende voetbalclubs. Een week later valt het besluit: geen nieuwe clubs erbij, aan sluiten bij en versterken van Flevo. Het compe- titievoetbal blijft in Middenmeer. De oefenduels zijn in Wieringerwerf en Slootdorp. Het leden bestand groeit van 15 naar 50 leden. Het eerste Flevo gaat in de oorlogsjaren ten onder. De club maakt het seizoen 1940-1941 niet af. Op 15 maart 1941 is de laatste competitiewedstrijd, tegen Horna (Hoorn): 5-2 winst. Het Groentje, het offi ciële mededelingenblad van de NHVB, meldt op 24 april 1941: ‘Wegens terugtrekking komen eveneens te verval len de wedstrijden van Flevo 1. In de Sportkroniek (orgaan van de knvb, red.) van 8 juni 1942 staat het verval van de clubnaam door royement. 28ste jaargang 2020/3, nummer 87

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 39