De Wieringermeer valt droog, de bal rolt al Wilbert Korevaar =—=111= Historisch Genootschap Wieringermeer Volkssport voetbal kreeg in de negentiende eeuw voet aan Nederlandse grond. In de Kop van Noord-Holland sinds 1888. Journalist Wilbert Korevaar heeft de geschiedenis van de voetbalverenigingen in onze regio vastgelegd in het boek Een gejuich davert langs de velden. Nog voor de Wieringermeer officieel droogvalt, rolt al een bal op verse poldergrond. Foto: D. Hoek-Winkel. ‘Waar voorheen den trek der zwemmers was, daar is 28ste jaargang 2020/3, nummer 87 nu een groot voetbalterreiri Dit eerste terrein in de nieuwe polder leidt tot de oprichting van enkele voetbalclubjes, die net zo snel opkomen als verdwijnen. In april 1932 wordt in Slootdorp de voetbalvereniging BKC Eerste serieuze voetbalclub Slootdorp heeft de eerste echte voetbalvereni ging op de bodem van de Zuiderzee. Op 16 maart 1933 wordt SVV (Slootdorper Voetbal Vereeniging) opgericht. opgericht. 17 leden melden zich aan, aldus de Wieringer Courant van 22 april 1932. (Dit moet een misverstand zijn geweest; BKC was al een voetbalclub uit Kleine Sluis, red.) Een paar weken later duikt in de Schager Cou rant de naam Trekvogels op, de club die een vriendschappelijk duel tegen VVMP (Voetbal Vereniging MUZ Personeel, red.) uit Den Oever speelt. Trekvogels heeft een terrein nabij Sluis I. De clubnaam verdwijnt na juni 1932 uit beeld. Februari 1930 ligt nabij Aartswoud en Winkel al een grote strook land droog. Eind maart speelt Aartswoud ‘over de dijk’ een vriendschappelijk duel tegen buurclub Sijbekarspel. Het proviso rische voetbalveld wordt als ‘terrein Zuiderzee’ aangeduid bij een duel in april 1930 tussen SDO (Kolhorn) en Sparta (Schagen). Jan van Soelen, oud-voorzitter van VV Aartswoud (nu AGSV), herinnert zich in 2020 het veld nog goed. ‘We stapten vanaf Aartswoud de dijk over en daar lag het voetbalveld in de kale vlakte.’ tij aj aa.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 37