Kennismaken met: De Redactie Pier Montsma, Laurens v/d Vaart, Marieke Roos; Ina Hoogenbosch, Anita Blijdorp, Rein Koolen Pier Montsma kwam in 2007 in de redactie, Wil Datema was toen hoofdredacteur. Verder Marc Bischoff Tulleken, Ineke Swier en Cees Meeuwsen als schrijvers. Pier: ‘Wil Datema stopte ermee in 2010, vanaf dat jaar was ik hoofdredacteur. In 2014 en 2015 ben ik er even tus senuit geweest. In totaal heb ik aan 35 nummers meegewerkt. ‘En dat uit interesse voor (onder meer) geschie denis en in het bijzonder de geschiedenis van de Wieringermeer. Gesprekken met pioniers - arbeiders, boeren, middenstanders, et cetera - vond ik leuk om te doen. Ook de geschiedenis van een bedrijf of wetenswaardigheden over de Tweede Wereldoorlog hadden mijn belangstel ling. De persoonlijke herinneringen van mijn vader, zijn Kamp-Vught-verhaal uit 1944, de se rie over de Polderfeesten uit de jaren dertig, car naval in de Wieringermeer: ik kijk er met veel plezier op terug. was rijk: mooie verha len leverde Rein af over de land bouw, winkels, trouwen, bejaar denhuisvesting, wonen in een noodwoning, plattelandsjon- geren, plagen, enzovoort. Ook schreef hij enkele in memoria. Rein: ‘Mijn aanschuiven aan de redactietafel vijf jaar geleden, beter bewijs dat ik het schrijf werk interessant vond en vind is niet te vinden. Als redacteur had ik de vrijheid wat onderwer pen betreft. Ik heb aan vijftien nummers mijn bijdrage mogen leveren en heb genoten. Onder tussen gaan de tijd en leeftijd door, het geheugen hapert en mijn word-bestand is verlopen. Nu stop ik als redactielid, ofte wel ik zet er een punt achter.’ Als redactie zeggen we: Dank je wel Rein! nodige branie de bestuurs- en andere activitei ten over het voetlicht te brengen. Denk aan: het nieuwe verenigingslogo, uitleg over het Zijper Collectie Beheer Systeem, her nieuwde aandacht voor het Joods Werkdorp, de lezing van Eva Vriend en haar boek Het nieuwe land, het Beloofd Land-project of een thema middag over de volkstuinen. Voorjaar 2016 was Rein voorzitter af maar tot vreugde van de voltallige redactie maakte hij de overstap naar schrijvend redacteur. Oud-akker- bouwer Rein spitte en ploegde zich met graagte door de archieven en zijn eigen geheugen. De oogst 28ste jaargang 2020/3, nummer 87

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 34