Kennismaken met: De Redactie Terugblik in tweevoud Anita Blijdorp De redactie van de Kroniek bleef sinds maart op volle sterkte en laveerde tussen hele en halve lockdowns door. Jaargang 2020 verschijnt zoals u gewend bent: met drie goed gevul de nummers sluiten we het jaar af. Wat brengt 2021? We zwaaien twee redactieleden uit, we zijn op zoek naar nieuwe leden. Ook gastschrijvers zijn van harte welkom. Historisch Genootschap Wieringermeer Rein Kooien heeft er elf jaar redactielidmaat schap opzitten. Vanaf Kroniek 52, (nummer 2 van 2009) begon Rein als schrijver vanuit zijn rol als voorzitter van het bestuur. Rein wist in 21 nummers, verschenen in zeven jaar tijd, met de den, historie van ver voor de inpoldering. Maar als uit het redactieberaad haar een ander onder werp toevalt, dan gaat Marieke ook hiermee met plezier aan de slag. Anita Blijdorp is behept met een interesse voor polderhistorie uit de jaren dertig en Tweede We reldoorlog (‘jij bent erfelijk belast’, zei iemand, met een knipoog). Hoog tijd om ook andere pe riodes en thema’s uit te gaan spitten. Anita zal voor Kroniek 88 de klus eindredactie oppakken. Met nieuwe mensen in de redactie, we zoeken gastschrijvers en redactieleden, zullen we in 2021 de taakverdeling opnieuw bekijken. Als redactie beleven we drie keer per jaar een moment van glorie. Na het nodige geploeter - brainstormen, onderzoek doen, schrijven, her schrijven, input vragen van andere mensen, punten en komma’s verbeteren, vormgever aan sturen - ligt er wonder boven wonder een echt tijdschrift op tafel! De voldoening is groot. Soms van korte duur als een van ons toch nog een fout of foutje ziet. Dit heet dan ‘een verbeterpuntje’. En hup, op naar het volgende nummer want er ligt nog zoveel historie te wachten op een ver haal. Laurens van der Vaart is onze ambassadeur voor kunst en cultuur. Via zijn verhalen maken we kennis met bekende en onbekende kunste naars uit de polder. Zijn ervaring in het basis onderwijs, interesse voor en kennis van natuur verschijnselen; en in brede zin de meer recente poldergeschiedenis: voor Laurens ligt er nog een schat aan onderwerpen te wachten op een verhaal. Ina Hoogenbosch-Glas schrijft over van alles. U kent haar onder andere van de rubriek Straat namen. De historie van de polder interesseert haar mateloos, van de ijstijd tot heden en op alle vlakken. Ina is een veelweter en vraagbaak: het aantal mensen dat zij kent of heeft gekend is onvoorstelbaar groot. We maken hier dankbaar gebruik van. Ina is verder vanaf de eerste dag redactielid en schrijfster voor de website. Marieke Roos-van Riel ontrafelt graag geheimen achter de voorwerpen die bij het Genootschap gebracht worden. U kunt haar vondsten volgen via de rubriek Ingebracht en uitgelicht. Verder schrijft Marieke graag over het ‘meer besuyen Wieringen’ en ander onderwerpen uit oude tij- Wie zijn de redactieleden? Waar liggen hun in teresses? Welke onderwerpen pakken we ook op, voor de broodnodige variatie? 28ste jaargang 2020/3, nummer 87

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 33