^OEFENTHERAPEUT MENSENDIECK www.jolienglasoefentherapie.nl Straatnamenrubriek: Dr. Lovinkstraat - Volhouden goede (werk) houding Sicco Mansholtstraat 1 Wieringerwerf (oude praktijk Breedijk-Stuijt) - Soepeler bewegen en daardoor vermindering van pijn - Spelenderwijs de motorische ontwikkeling verbeteren - Prikkels verwerken en volhouden van de aandacht - Beter slapen, bij inslaap- doorslaapproblemen. Binnen 1 maand effect! (0,6 - 99 jaar) Jolien Glas Oefentherapie Mensendieck Inspiratie opdoen en leren doe je bij: Gemaal Lovink in Biddinghuizen (foto Cultureel erfgoed) Poststraat 16 (in de GGD) Middenmeer Tel/app 06 1266 0152 Info@Jolienglasoefentherapie.nl In 1938 kwam een einde aan zijn werkzame le ven: hij werd begraven in Alphen aan de Rijn. Zijn naam leeft voort in o.a. een tarweras, een elektrisch gemaal in Biddinghuizen, een proef- polder in de IJsselmeerpolders en in vele straten waaronder een in Middenmeer. Bronnen - J.M.G. van der Poel, ‘Lovink, Hermanus Johannes (1866 1938)’, in Biografisch Woordenboek van Nederland - Boek: Wording en opbouw van de Wieringermeer zodanig vanaf 1922 lid van de Staatscommissie tot bestudering der toekomstige baten van de Zuiderzeedrooglegging, kortweg de Commis sie Lovink. Een der leden van deze commissie was Sicco Smeding die zitting had in de Ont- ziltingscommissie die zich bezig hield met de ontzilting van de Anna Paulownapolder na de overstroming van 1918. Nadat de Commissie Lovink in 1924 een po sitieve analyse had gemaakt van de kosten en baten van de afsluitings- en droogmakingsplan- nen werd met voorrang een start gemaakt met de Zuiderzeewerken. Een onderdeel hiervan was de proefpolder Andijk. Bij de uitvoerende werkzaamheden werd gretig gebruik gemaakt van de ontziltingsverslagen van Smeding. De polder kwam in de jaren 1926-1927 gereed en werd in 1929 door koningin Wilhelmina offi cieel geopend. De rapporten over de Andijker Proefpolder, door Lovink opgesteld, zijn van groot nut geweest voor de drooglegging van de Wieringermeer.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 20