Dr. Lovinkstraat Straatnamenrubriek: Dr. Lovinkstraat Ina Hoogenbosch-Glas Historisch Genootschap Wieringermeer Dr. H.J. Lovink, directeur- generaal van Landbouw zijn zijn een benoeming tot opzichter de uitgestrekte landerijen en de gemeente Zutphen. Ook in Vele capaciteiten Van Lovinks carrière komen enkele van belangrijkste eigenschappen naar voren: Hermanus Johannes Lovink werd geboren op 10 januari 1866 in Terborg (Achterhoek) als zoon van Hendrik Willem Lovink, tuinbaas, en Johanna Hendrika Mulder. Hij trouwde op 27 september 1893 met Leida Aalders. Uit dit huwelijk werden twee zoons en twee dochters geboren. Hij overleed in Den Haag op 2 april 1938. Zijn belang voor de Wieringermeer is te vinden in het feit dat hij lid was van de Zuiderzeeraad en betrokken was bij de drooglegging van de proefpolder Andijk. De beginjaren De jonge Lovink stond bekend om zijn creativi teit, zijn heldere verstand en zijn grote werklust. Nadat hij enige klassen van de lagere school te Terborg had doorlopen, werd besloten hem over te plaatsen naar de Franse school te Anholt net over de Duitse grens. De afstand van ca. 12 ki lometer tussen woonplaats en school moest hij dagelijks lopend afleggen. Na het overlijden van zijn vader kwam Lovink op 16-jarige leeftijd als leerling in dienst bij de boomkweker en tuinarchitect J. Copijn te Velp, waar hij drie jaar later al tot chef werd bevor derd. In 1887 kreeg hij directeur) van plantsoenen van deze nieuwe werkkring vond hij nog gelegen heid tot studie, reeds in 1889 slaagde hij voor het zware examen voor de akte MO (Middelbaar Onderwijs)-houtteelt. Dit diploma werd door slechts 4 kandidaten behaald. Lovink werd in 1891 als adjunct-directeur van de Heidemij aangesteld en in 1892 tot directeur bevorderd. 28ste jaargang 2020/3, nummer 87

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 18