Wieringermeer van zee in land Voor de tweede keer veranderde Wieringermeerbode Nieuwe rijdende SRV-winkel Reünie bewakers Wieringermeer Geen plastic bij dieren! Ophalen huisvuil in plastic zakken Voor de laatste maal: Klaproosdag Schoenhandel Van Setten opent gemoderniseerde zaak Ir. W. Westhof nieuwe rentmeester 11 DECEMBER 1910 28ste jaargang 2020/3, nummer 87 1915 VIJFENTWINTIG JAAR GELEDEN Dinsdagavond hebben in Krei-j leroord vele belangstellenden van- dc gelegenheid gebruik gemaakt f om de nieuwe SRV-redende winkel - van D. v. d. Werf te bezichtigen. Tijdens de gehouden receptie wer- den vele gelukwensen gepaards gaande met bloemen aan het ge-i zin v. d. Werf overhandigd. Mets man en macht was gewerkt omrK tijdig het uitgebreide assortimente levensmiddelen onder te brengen 3 in de nieuwe rijdende winkel.- w’aarin nu alles zeer overzichtelijk is opgesteld. De volgende dag kon men de nieuwe wagen door de straten van Krelleroord zijn ronde zien maken. Het vooruitstrevende gezin v. d. Werf zal met deze nieuwe rijdende aanwinst zijn cliëntele een uitste kende service kunnen bieden. Toen Wieringermeer nu bij na 25 jaar geleden voor de twee de maal drooggevallen was, werd er een groep jongemannen, begin nende politie-ambtenaren, geka zerneerd in de boerderij Groetweg 7. Zij kregen tot taak toezicht te houden op hetgeen er plaats vond in de zwaar geteisterde polder, waar de wederopbouw snel na ’t droogvallen op 11 december werd begonnen. Deze groep van ruim 20 bewakers is inmiddels over het ge hele land uitgezwermd. Velen zijn niet meer in politiedienst. Maar zaterdag wil men elkaar hier weer ontmoeten op een reünie. Zij ko men dan eerst om half tien bij een in hotel Lely te Slootdorp. Daarna een rondrit door de van puinhoop tot riant gebied veran derde polder. Tegen 11 uur vindt er een bezichtiging van het raad huis o.m. de expositie over Wie ringermeer en andere facetten van de Zuiderzeewerken plaats. Hierop volgt er een diner in ge noemd hotel en daarna een gezel lig samenzijn. De „mensen van het eerste uur” van de tweede droog legging zullen zich stellig nog de ze „begeleiders van de wederop bouw in hun blauwe battle-dress met kwartiermuts en band om de arm met de letter P herinneren. Er is hier wel heel wat veranderd sinds zij hier hun gewaardeerde diensten verrichtten! De zwanen, eenden, geitjes en bokjes in de miniatuur-dierentuin bij het bejaarden-verzorgingste- huis Lelypark genieten veel be langstelling van de jeugd. Vele kin deren komen daar geregeld de die ren voederen totdat het zakje leeg is. De heer Blij dorp, die met veel toewijding dit dierenparkje ver zorgt, vestigt er de aandacht op, dat verschillende kinderen het voedsel in plastik zakjes aanvoe ren en deze daarop weggooien, waarop het gebeurt dat de dieren ook deze zakjes opeten. Zo is er een der dieren door het eten van zo’n plastic zakje zodanig ziek ge worden, dat de hulp van de vee arts moest worden ingeroepen. Daarom: geen voedsel aan de kinderen in plastic zakjes meege ven. Overeenkomstig het terzake ge nomen besluit V(in de gemeente raad zal zeer binnenkort aan alle gezinnen van Wieringermeer, die vallen onder de regeling van het ophalen van huisvuil een set van 2 plastic zakken worden verstrekt. Dit Is dan het begin van het aan tal van in totaal So zakken, dat men voor een bedrag van f 30,— per Jaar krijgt toegewezen. De nog resterende 50 zakken worden in 't begin van het nieuwe jaar uitge reikt, waarbij dan tevens de over tollige emmers zullen worden in genomen. Per gezin zal men de beschik king houden over één vuilnisem mer. Men kan hierin de te vullen plasticzak plaatsen. Strips om de zakken die vol zijn af te sluiten worden bijgeleverd. Wie meer dan 80 zakken per jaar nodig heeft, kan deze erbij kopen op nog nader te vermelden plaat sen en tijden. De ophaaldienst neemt alléén zakken mee die voor zien zijn van het opschrift „Wie ringermeer” en het gemeentewa pen. Een nadeel van de plasticzak is dat men er geen warme as in kan deponeren, dus dit eerst moet laten afkoelen. Gezien de „opmars van het gas" in deze gemeente, zal dit bezwaar geleidelijk aan vooi een toenemend aantal inwoners vervallen. Verder is het noodzake lijk dat scherpe voorwerpen, glas scherven e.d. in papier gewikkelc in de zak worden geplaatst. Dit jaar zal het Nederlands Oor- logsgraven Comité voor de laatste maal een beroep doen op het Ne derlandse volk om medewerking en steun te verlenen aan de „Klap- rooseollecte". Zoals bekend, wordt de opbrengst van deze collecte aangewend om nabestaanden van de in de jaren 1940-1945 voor onze bevrijding ge sneuvelde geallieerde militairen gastvrijheid in ons land te verle nen, zodat zij hier het graf van man, vader, zoon of broer kunnen bezoeken. Sedert de bevrijding zijn op deze wijze vele tienduizenden nabe staanden van de in ons land be graven geallieerde soldaten (er zijn in Nederland meer dan 30.000 geallieerde oorlogsgravcn op meer dan 500 kerkhoven) hier geweest. Maar vele anderen wachten nog. Het comité hoopt dan ook. dat deze laatste Klaprooscollecte die wordt gehouden in het jaar, waarin we herdachten dat we een kwarteeuw geleden werden be vrijd een extra hoge opbrengst zal hebben. Hierdoor zal het mo gelijk zijn, dat het werk van het Nederlands Oorlogsgraven Comi té ook in de toekomst nog kan doorgaan, waardoor de nabestaan den, die nog niet naar Nederland kwamen, toch kunnen worden uit genodigd. De „Klaprooscollecte 1970” vindt plaats in de week van 9 tot 15 no vember, met als hoogtepunt za terdag 14 november, „Klaproos- dasr". Op 1 februari 1971 bereikt Ir. C. C. Klijnhout, rentmeester van het rentambt Wieringermeer, de pen sioengerechtigde leeftijd. Daar hij nog een groot aantal vakantieda gen tegoed heeft, beëindigde de heer Klijnhout reeds thans zijn werkzaamheden. Tot zijn opvolger is benoemd Ir. W. Westhof. land bouwkundig hoofdingenieur van de dienst der domeinen. Na zijn stu die aan de landbouwhogeschool te Wageningen aanvaardde de heer Westhof een functie bij de dienst der domeinen te Breda, de laatste jaren was hij werkzaam op het bu reau Deltawerken. Hij is 40 jaar en heeft vier kinderen. Op 1 december zal ir. Westhof zijn werkzaamhe den beginnen als waarnemend rentmeester. Ir. Klijnhout laat een bungalow bouwen in de omgeving van Tilburg. Tot 1 december wordt hij vervangen door drs. Den Boer.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 17