Zoekplaatje 8 Pier Montsma R. de Jong-Wiersma uit bij Domeinen, vanaf =—=111= Historisch Genootschap Wieringermeer Jan Jansen weet nog te vertellen dat zijn buur man Klaas Smit samen met Piet Hoekenga meeging met de bejaardenreizen. Smit heeft vele dia’s gemaakt en ook gefilmd. Van Piet Hoekenga weet hij dat niet. Zover hij het zich herinnert werd er altijd na de reis een avond voor de bejaarden georganiseerd, waarbij de dia’s werden vertoond. Otto de Vries vertelt nog dat zijn grootouders ook altijd meegingen en dat er begeleiders waren die in de bus zaten of met eigen auto gingen, en dat die vaak een stuk jonger waren dan de ouderen. Blijft dus over dat alleen van foto nr. 8 nog geen namen bekend zijn. Ter herinnering is deze opnieuw geplaatst. Wie weet. Op de foto’s in Kroniek 86, rubriek Zoekplaatje, kwamen nogal wat reacties binnen: namen uiter aard, maar ook opmerkingen over de uitjes. Opvallend genoeg wist niemand te vertellen in welk jaar het uitje plaatsvond. Overigens, is het u ook opgevallen dat er zoveel rokende heren in de bootjes zaten? Bijgaand een opsomming van de namen en de reacties: Foto 1: Derk Stevens en Dina Stevens-Hogewind; opgegeven door Vola Schaafstra Foto 2: Martje van Duinen-Briek en Jan Bijpost; opgegeven door Vola en Otto de Vries. Mevr. Van Dui nen zat bij het Rode Kruis en Jan Bijpost was postbode, wethouder (raadslid) en kelner bij Hotel Lely. Foto 3: Dhr. en mevr. Hamelink, opgegeven door Henk Hamelink (kleinkind) Foto 4: Dhr. en mevr. J. de Jong uit Slootdorp; opgegeven door C. de Jong en Medemblik, die er bij vertellen dat vader De Jong bouwkundig opzichter was 1932 tot zijn pensionering. Foto 5: Leen en Neel den Hollander-de Peinder; Herman de Peinder uit Wieringerwef herkent zijn oom en tante op de foto. Foto 6: rechts: Adrie Noordhof-Dekker; zoon Willem reageert hierop en meldt: ‘Leuk die oude foto’s. Mijn aandacht werd gelijk getroffen door foto nr 6. De dame rechts op de foto is vrijwel zeker mijn moeder, Adrie Noordhof-Dekker. Zij ging in die tijd haast elk jaar mee met het bejaardenuitje als Ehbo’er. Zij was van 1928 en is inmiddels al weer enige tijd overleden. Verder kan ik je helaas niet helpen, ik zie verder geen bekenden erbij. Het zou leuk zijn om te weten wanneer dit was. Mijn moeder was getrouwd met Fokko Noordhof en woonde toen aan de Schelpenbolweg 22. Zelf ben ik hun oudste zoon met nog een oudere en jongere zus. Met vriendelijke groeten Willem Noordhof.’ Later bevestigt Corrie van Splunter-Noordhof nog het bovenstaande. Volgens Otto de Vries is de persoon links Mevr. Pels uit de Van Steenstraat. Foto 7: Dokter Plas en Ottolina Meijer-Lokhorst; opgegeven door Vola. Volgens Otto ging dokter Plas vaak mee als begeleider. Foto 8: Onbekend 28ste jaargang 2020/3, nummer 87

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 10