Boek Wapentransporten 1944-45 Mededelingen en activiteiten 2e gewijzigde druk; 64 pagina’s in full colour pdf met de aanvullingen. Verder lezen Nieuwe informatie over verzetsman Catrinus Douma is www.wieringermeer.nl typ in het zoekvenster: een Sponsoren bedankt De oproep voor donaties is succesvol gebleken. Maar liefst 11.400,- is opgehaald, daarmee zijn bijna alle kosten gedekt. Het tekort wordt door team Kernbeheer (gemeente Hollands Kroon) aan gevuld. Voor educatiemateriaal is nog een extra bijdrage aangevraagd. aan het licht gekomen, kijk op vergeten verzetsstrijder. richt dat de polder onder water stond. Emmy belandde in Arnhem-Oosterbeek waar zij na de bevrijding als vrijwilligster werkte in de wederopbouw. Daarna was zij hulp op paleis Het Loo voor weeskinderen die terugkwamen uit de Japanse kampen.’ Emmy keerde terug naar Slootdorp, waar ze haar latere echt genoot Hendrik Gerrit Wessels kennen leerde. Tijdens haar leven sprak ze nooit over Catrinus, alleen in de laatste fase bleek hoezeer zijn dood haar getekend had. Mieke Wessels: ‘Onze moeder had, net als al die andere nabestaanden levenslang verdriet, een blijvend litteken meegekregen.’ In dit boek zijn de originele notities van de Wapentransportgroep Wieringermeer (1945) aangevuld met niet eerder gepubliceerd materiaal - persoonsbewijzen, noti ties, foto’s, kaarten en terugblikken. Te koop bij: Historisch Genootschap in Wieringerwerf, De Bewuste Drogist in Middenmeer en Supermarkt John Elfring in Slootdorp voor 15,- (excl. verzendkosten). Of stuur een mail naar anitablijdorp@gmail.com, voor verzending per post. Heeft u de 1e druk gekocht? Op www.wieringermeer.nl staat een Ondernemers en verenigingen deden mee met gratis levering van diensten of materialen, of tegen gereduceerde prijzen. Zoals ME-2 architecten Marco Sijtsma, Richard Ippel en Kevin Rens, Wigbout Wigbout, Bergman Productions, Alexander Bügel, Historisch Genootschap Wieringermeer. De Protestantse gemeente Slootdorp bood ons gastvrij onthaal in De Schakel en de kerkzaal op 6 juni. In 2020 vieren we het beëindigen van de Tweede Wereldoorlog, 75 jaar geleden. In het laatste oorlogsjaar werkte het verzet in de Kop van Noord-Holland eensgezind samen in de strijd tegen de bezetter. Daarbij geholpen door ‘Engeland’ via de lucht. In West-Friesland daalden in september 1944 de eerste containers met wapens neer. De ontvangst, afvoer, opslag en distributie van materieel was een enorme logistieke operatie. Honderden mannen en vrouwen heb ben hieraan meegewerkt, ook veel jonge mensen uit de Wierin- germeer. 28ste jaargang 2020/2, nummer 86 voedseltransporten West-Friesland S' en de Wieringermeer

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 9