Van de voorzitter Riet Miedema Wat een rare tijd is het, de hele wereld op z’n kop, ineens ligt het leven stil. Vanaf maart is het zoveel mogelijk binnen blijven. Het Genootschap sloot zelfs zijn deuren, nog niet eerder gebeurd. Inmiddels zijn we vijf maanden verder. Historisch Genootschap Wieringermeer Wat ook niet doorgaat Door de corona zal er jammer genoeg dit jaar geen Versmarkt zijn. Ook gaat de ledenvergade ring in november niet door. Op 1 augustus weer open. Door de laatste versoepelingen van het kabinet kunnen we onder strikte voorwaarden gelukkig weer open. Er zal nog geen koffie en thee ge schonken worden en daarom zijn de openings tijden op zaterdag aangepast: van 14.00 uur tot 16.00 uur. De gangbare coronaregels zullen ook bij ons gelden: niet meer dan 10 personen, bij klachten thuis blijven, handen ontsmetten en vooral: an derhalve meter. We vragen u bij een bezoek uw naam, adres en telefoonnummer te noteren in het gastenboek. Zodra de situatie verandert informeren we u middels een nieuwsbrief en via onze web site. Wilt u graag op de hoogte blijven en onze nieuwsbrief ontvangen, geef dan uw mailadres door aan onze secretaris: secretaris@wieringermeer.nl Lijkt het u leuk meldt u dan bij de secretaris: secretaris@wieringermeer.nl Aangewaaid geld Van het Windfonds (van Vattenfall en ECN Energy Facilities) heeft het Genootschap een cheque van 3000 ontvangen. De bijdrage van het Windfonds is bestemd voor de Arbeidersba- rakken te Slootdorp: een gedeelte van de keu- kenbarak zal worden behouden en tevens wordt een film gemaakt met informatie en verhalen van vroegere bewoners. In het najaar wordt met de film gestart. Vrijwilligers We hebben als Genootschap een prachtige groep vrijwilligers. Daar zij we zeer trots op. En zoals bij iedere vereniging zijn er altijd mensen tekort. Zoals gastvrouwen/heren, vrij willigers voor de activiteitengroep, bezorgers, mensen die drie keer per jaar de kronieken ver- zendklaar willen maken. Wat niet doorging en wel Veel gebeurtenissen zijn niet doorgegaan dit voorjaar, of in kleine kring. Zoals de opening van het monument bij het Gat van de Dijk. Twee kinderen van Jef Kerckhoffs hebben dit fraaie monument op 17 april geopend. Op 6 juni, de geboortedag van Catrinus Dou- ma, is in Slootdorp het kunstwerk ter ere van hem geopend op het Catrinus Doumaplein. Op de volgende pagina’s komen we terug op deze gebeurtenis. De tentoonstelling 75 jaar Bevrijding waar veel tijd en moeite in gestoken is, loopt door tot in het najaar. Zeer de moeite van het bekijken waard. Het boek Wapen-en voedseltransporten in West-Friesland en de Wieringermeer is inmid dels al in tweede druk uitgekomen en te bestel len voor 15 bij anitablijdorp@gmail.com. Ook te verkrijgen bij de Bewuste Drogist in Midden- meer en bij John Elfring (supermarkt) in Sloot- dorp. 28ste jaargang 2020/2, nummer 86

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 6