Van de redactie Pier Montsma =111=111= Historisch Genootschap Wieringermeer van Middenmeer overslabeurt afgemaakt; ook de Brugstraat hadden hun Ook als je iemand kent met een interessante achtergrond, met een goed verhaal, geef het door aan de redactie; die kan er altijd een ar tikel over schrijven of iemand daarmee hel pen, bijvoorbeeld een nieuw redactielid. De verdwenen winkels worden na een o de zijstraten van winkelnering. Zonder de andere artikelen te kort te doen nog even aandacht voor de voorkant van de Kroniek: wederom in kleur, een prachtige foto van Ina Hoogenbosch-Glas van het nieuwe monument bij het Gat van de Dijk. Eveneens van haar hand op deze pagina een foto met daarop het ‘oude’ onderdeel van het monument, geplaatst op een paal waarop de waterstand enkele dagen na de 17de april vermeld wordt. Denk er nog maar eens over na hoe dat zit of vraag het een ander. Ik wens u veel genoegen met het lezen van deze Kroniek. Hoi, hoi, op 1 augustus gaan we weer open, dat wil zeggen het Genootschapshuis. Lees hiervoor de volgende pagina waarin onze voorzitter u dat, en andere zaken meedeelt. Ondanks de coronaperikelen zijn we voor het samenstellen van deze Kroniek enkele malen als redactie bij elkaar geweest, gezeten rondom een lange tafel op gepaste afstand van elkaar. Het resultaat is onder andere dat we naar aan leiding van de coronaplaag nagingen door welke plagen de Wieringermeer in zijn korte historie nog meer getroffen is; dat bleken er nogal wat te zijn: zie de bloemlezing in Plagen in de Polder. Een aantal rubrieken wordt herhaald, bijvoor beeld de straatnamenrubriek met deze keer de Leeghwaterstraat over een van de belangrijkste droogmakers die Nederland gehad heeft. De van oorsprong Wieringermeerse Lida Pastoor laat zien hoeveel talent er in onze polder is of is geweest, gezien haar prachtige glaswerken. En in de nieuwe rubriek Kennismaken met komen de Gastdames- en heren aan de beurt. Belangrijke oproep Op de volgende pagina vraagt de voorzitter uw aandacht voor de vrijwiligers in onze vereniging en nodigt een ieder die het leuk vindt om mee te doen uit zich te melden. Die oproep geldt zeker voor de redactie die eerstdaags 2 leden kwijt zal zijn. Als je iets te vertellen hebt, of interesse hebt in de historie van de Wierin- germeer, meld je dan. 28ste jaargang 2020/2, nummer 86 ■U 3 1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 5