Oe Toren Middenmeer, telefoon 02270-2266. BAR DE DRAVER Verdwenen winkels, Middenmeer V TOT ZIENS BIJ FOK Bron: Vola Schaafstra, map Middenmeer deel 4 Een eethuis en afhaalzaak die velen in de polder al jaren van een rijke maaltijd voorziet. om tweedehands goederen ging. Die zaak ging brandend ten onder. Op 26 augustus 1991 maakte een uitslaande brand de Okeesjenmarkt tot een grote ashoop. En nu? Autocentrum Voor een goede, gebruikte auto! Eind maart 1989 begonnen Dave Atkinson en Hans Velzink er de Okeesjenmarkt. De En gelse naam zegt al op fonetische wijze dat het En de Ir. Wortmanstraat dan? In Kroniek 81 wordt de winkelserie gestart aan de Prof. ter Veenweg bij ingenieursbureau Van Joolen maar eigenlijk was het een stukje Wort manstraat. Ook Geertsma heeft daar even zaken gedaan en later de Haar- en Pruikensalon van Karin Sijswerda. Het pand wordt binnenkort af gebroken, hoe de adressering ook mag luiden. huurders van het pand en openden in mei 1980 hun fameuze bar De Draver. Aanvankelijk zat de draf er goed in maar al na ruim drie jaar kwam de boel tot stilstand. De deur ging op slot en werd enkele maanden later van slot gedaan door Fok Gouma. Hij bleef daar gastheer tot 31 12-2003 Na zijn vertrek hebben nog diverse uitbaters ge poogd er een boterham te verdienen. Ook is de Torenstraat 5A De hal achter de winkel op 5 was op zeker mo ment een eigen leven gaan leiden. Nadat het Technisch Buro vertrokken was begonnen de gebroeders Schreuder uit Alkmaar er hun ban denhandel AMAG. Je kon er ook accu’s krijgen. In augustus trok Kempeneers erin met een tweedehands goederenhandel. Slechts voor kor te tijd. Na een maand of 4 stopte hij zijn handel. Ondertussen bood het gebouw ook nog onder dak aan electro-techneut Doodeman. 1-8-1985 startte het echtpaar Van den Dolder in de hal autohandel De Toren. naam tussendoor veranderd in Het Wapen van Middenmeer. Ondertussen is dat wapen weg en daarvoor in de plaats kwam Bella Italia. 28ste jaargang 2020/2, nummer 86 Wij zijn open: di. t/m zo. 16.00 - 02.00 uur Biljartzaal aanwezig. Torenstraat 5 - Middenmeer - Tel. 501874 Iedere week wisselende voorraad v.a. 1.500,- tot 15.000,-. Garantie, in ruil en financiering moge lijk. Kom gerust vrijblijvend kijken en keuren.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 50