KEES MULDER Keurslagerij Jan Wijnker Je eigen slager Verdwenen winkels, Middenmeer V Kiloslagcrij Koobs opent de deuren in Middenmeer Torenstraat 3 Sippe Hoogeboom trouwde op Diervriendelijke slager vestigt zich in Middenmeer Zaterdag 28 januari sluiten wij onze slijterij gevestigd Torenstraat 2 te Middenmeer. 20 augustus ren heen werd het aanbod dat hij leverde steeds ruimer. Hij werd levensmiddelenverkoper en vanaf 1967 konden zijn klanten zichzelf bedie nen. Ook aan deze zaak kwam een eind, op 11 april 1970 om 18.00 deed hij zijn winkeldeur definitief op slot. onbekend. Vermoedelijk allebei als polderpio- nier naar het lege land gereisd. Lang heeft die combinatie overigens niet bestaan. Want op 6 januari 1937 begon in dat pand W. Braak met de verkoop van groente en fruit. Willem Braak kon niet stil zitten en volgens de annalen had hij niet al teveel geduld. Zo bedacht hij de geluidsinstallatie op zijn ventwagen. Met een populaire deun bereikte hij dat veel van zijn klanten hem al opwachtten aan de straatkant. Tijd is geld zal hij gedacht hebben. Door de ja- Maar in juni van dat jaar deed slager Rotgans die deur weer van slot. De sleutel van die deur kreeg het druk. Al in september 1972 kwam die in handen van slager Van Dalen. Drie jaar later, op 4-2-75, ging de zaak over naar zijn ex-filiaalhouder A. Klaver. Van Dalen bleek een goede leermeester te zijn want op 1-1-79 kwam J. Wijnker, zijn chefslager uit Schagen, naar de Torenstraat. Die bleef tot 1984; op 14 februari dat jaar namen Kees en Dieneke Mulder het slagersmes over. En nog was de slagerspolonai- se niet ten einde. Na een jaar of negen kwam de scharrelslager Stefan van den Hoogenboom met zijn vriendin Janetta Dingjan de winkel be stieren. Zij openden op 3-3-1992 en ze sloten goed anderhalf jaar later voor de laatste slager in de rij: Kiloslager Koobs. Nog voor het woord kiloknaller gebruikt werd werkte deze slager in Middenmeer al met dat gewichtige systeem. Al die slagers profileerden zich net even anders als hun voorganger zoals onderstaande advertentie regels laten zien. Toen de slagers op waren kochten de van Tien- derens het leegstaande pand in het voorjaar van 1934 in Harlingen met Dieuwke van Vliet en op de daaropvolgende zaterdag de vijfentwintig ste openden ze hun nieuwe zaak De Eersteling. Hun huwelijksreis ging dus in volle vaart over de gloednieuwe Afsluitdijk rechtstreeks naar de Torenstraat in Middenmeer. Zij verkochten groente, fruit en brandstoffen, weer eens wat anders. En om het assortiment nog verder te kunnen verruimen schoof Sippe zijn handel wat dichter opeen en maakte plaats voor de schoen- reparateur Jan Hendrik Gribbroek uit Winters wijk die er ook een schoenhandel bij ging doen. Hoe iemand die geboren is in Aengwirden-Tjal- leberd in contact komt met een Achterhoeker is 28ste jaargang 2020/2, nummer 86 Wij danken iedereen voor het vertrouwen, dat wij in de af gelopen 25 jaar van velen hebben genoten. Familie P. Dam en W. Dam-Lwizen.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 48