Verdwenen winkels, Middenmeer V 28ste jaargang 2020/2, nummer 86 Torenstraat 4, later 2b En zo kwam op 13 juli 1935 de familie Frits Schaafstra in Middenmeer terecht. Torenstraat 2b, sinds20ig Bouda’s Boutique van Bouda de Jager Ontvangen een beperkt aantal: FLUITKETELS (zonder punten) STOFBLIKKEN MA TT EN KLOPPERS HOUTEN 1NMAAKVAATJES HOUTEN TOBBEN DRINKKROESJES Aanbevelend. F. Schaafstra er uitzag, thuis aten wij geen bakkersbrood, moeder bakte altijd zelf en die modellen kan ik nog wel uittekenen. Uit een berichtje in de WC valt op te maken dat de Middenmeerse bakkers een tijdje samen die oven gebruikt hebben onder de naam bakkerscombinatie Kok-de Groote. Be gin november 1947 hield die samenwerking op, de oven van Kok zal wel weer uit de puinhopen herrezen zijn. Volgens bijgevoegd bericht heb ben de gezamenlijke bakkers in Middenmeer ook het hunne bijgedragen om de arbeidende mens een 5-daagse werkweek te bezorgen. Het echtpaar De Groote-Kense keerde in 1962 terug naar Cadzand in Zeeland, zoon Jan nam de zaak over. Lang heeft hij de zaak niet voort kunnen zetten. Hij overleed plotseling in 1969. De zaak werd vrijwel direct gesloten en het pand verloor zijn winkelbestemming. Filiaalhouder van de firma Rosier uit Dokkum, een bedrijf dat zich bezighield met stalinrich tingen. In het winkelpand Torenstraat 4 ging het toen vooral om huishoudelijke emaillen- en ijzerwaren. Eindeloos veel artikelen kon je er kopen, kachels, melkkokers, van schuimspanen tot kinderwagens, weckflessen en nog veel meer. Na de watersnood werd vanuit Barsinger horn de zaak voortgezet. Bij de herbouw werd de winkel gesplitst, een huishoudelijke afdeling en een sanitair deel. Gezien de aard van de in bovenstaande adver tentie genoemde naoorlogse artikelen is het begrijpelijk dat de huishoudelijke producten er uit gingen, de loodgieter won. Rond 1950 werd Schaafstra eigenaar van de zaak. In 1980 nam zoon Hank de zaak over. De winkelverkoop werd steeds minder belangrijk en stopte in juli 2001 Torenstraat ia Ook daar heeft ooit een zaak gezeten. In 1977 begon Toon Kemperman er de Tapijthal Wie- ringermeer, in de garage van Vijn. Ze bleven er maar korte tijd want de leegkomende Cen- tra-winkel aan de Prof. Ter Veenweg 11 werd hun nieuwe zaak. (zie Kroniek 81) Opening Zaak te Middenmeer. Hoewel reeds eenigen tijd officeus, heeft de fa. J. Rosier en zn. (Dokkum) Zaterdagavond haar filiaal te Midden' meer in de Torenstraat geopend. De fa. Rosier is geen onbekende in de Polder, zij verzorgt reeds geruimen tijd de moderne stal inrichtingen voor de boerenbedrijven. In het winkelpand te Middenmeer heeft de fa. Rosier een grooten voorraad huishoudelijke emaile- en ijzerwaren voorhanden. Ook heeft de firma zich gespecialiseerd op het gebied van kinderwagens, waar voor op de bovenverdieping een toon- kamcr is ingericht. Wij wenschen de firma Rosier en haar filaalhouder de heer Schaafstra succes n zaken toe. rare j I" ra

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 46