Verdwenen winkels, Middenmeer V Rein Kooien Historisch Genootschap Wieringermeer van bakker Rietsema uit Zuidhorn verkopen, kortom van vele markten thuis. De onderwater- zetting joeg de familie de Groote de polder uit. Via Wognum en Heiloo, een reis van ongeveer een half jaar, kon de bakker in april 46 zijn oven aan de Sportweg weer aansteken. Al kreeg zijn brood toen nog het oorlogsmodel want de tra ditionele bakblikken miste hij nog. U moet mij niet vragen hoe dat brood Het laatste deel over de winkels in Middenmeer. We weten nu waar we in het verleden, om maar iets te noemen, een hamer konden kopen. Dat is nu anders, niet in een van de beschreven winkelstraten, dat klopt. Maar verderop in het dorp zijn vele prachtige exem plaren te krijgen. De spullen die we nodig hebben zijn niet verdwenen, wél gaan we nu anders inkopen. De serie Verdwenen winkels schetst een beeld van de ouwerwetse manier van winkelen. Mag je dat zo zeggen? Belangrijke mededeling voor de inwoners van Middenmeer Poststraat 4 en 4a De Poststraat, geen drukke winkelstraat, maar twee zaken hebben er enige tijd gezeten, bloe misterij Lombaard en Meerhout van Petra en Bert van der Meer. Meerhout is daar gebleven tot april 1997, waarna ze naar de Brugstraat gingen. (zie Kroniek 82) Meerhout begon in de Poststraat toen in 1993 de bloemisterij gesloten werd. De bloemisterij van Lombaard gebruikte het adres Poststraat 4 waar voorheen een PTT-centra- le was, en Meerhout zat op 4a. De Lombaards hebben in november 1992 een tweede zaak ge opend aan de Planetenlaan in Wieringerwerf. Sportweg 1 Goed een jaar nadat bakker Kok zich aan de Brugstraat vestigde opende op 28 oktober 1933 J.I. de Groote een bakkerszaak op Sportweg 1. Om zijn vestigingsvergunning te verkrijgen is hij in 1932 de Westfriese Vaart overgezwommen omdat de pontonnier al naar huis was en het pontje aan de overkant lag; van een Alkmaarse Brug was nog geen sprake. Zo kon hij die be langrijke reis tijdig en positief afronden. Jacobus Izaak was in 1904 in Middelburg ge boren. Zijn vrouw Dina Janneke was van 1912 en geboren in Groede. Een Zeeuws stel, dus logisch dat ze gespecialiseerd waren in Zeeuws gebak al gingen ze in 1938 ook Groninger koek 28ste jaargang 2020/2, nummer 86 verplicht is Tot hel neel zo een beroep van hun Cm hier toot vrl Midden meer, zal de Coöp. Verbruklsverenl- DINSDAGS. II. de rooie des WOENSDAGS, ;aande op 18 maart e.k. niet lis bezorgen. 'orden normaal uitge- Jven zoals gewoonlijk de winkel van de Coöp. elke dinsdagmiddag, voor hun perso doen zij hlerbU >de medewerking deze, bij voorbaat De gezamenlijke bakkers van Middenmeer, te weten H. de Groot de Coöp. Verbruiksvereniging Nrd. Hlld. Nrd. J. P. de Groote, delen hierbij aan hun geachte clientele mede, dat door de invoering der 5-daagse werkweek, het bij hen in dienst zijnde perso neel gelijkwaardig behandeld dient te worden. Teneinde dit te bereiken hebben zij als on dernemers moeten besluiten, In gemeenschap pelijk overleg. één normale werkdag per week geen brood meer te bakken en ook niet meer te venten Dientengevolge ging Nrd. Hlld. Nrd. des Groot en J. F. de Gr< van elke week inga: meer huis aan huis Gebak-bestelllngcn woi voerd De winkels blij v geopend, uitgezonderd <1 Verbruiksvereniging, die 1 gesloten I welslagen van deze, voor belangrijke regeling, doei u’p op de welwillende - clientele en zeggen C .-lendelijk dank 15 maart 1963.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 45