Kennismaken met: De Gastdames en -heren in een aangebouwd reservoir opgeslagen. Het wekelijks leegmaken van het vat verliep altijd vlekkeloos maar het terugplaatsen ervan was een hevige strijd. Om het vlottertje goed op zijn plaats te krijgen moest je eigenlijk te lang met een vinger tussen de te sluiten randjes blij ven zitten. Het werd net geen bloedbad maar het was wel pijnlijk. De huidige archiefruimte wordt volautomatisch klimaatgeregeld.’ Op de foto, links beginnen, met de klok mee: Gert-Jan van Leijden, Corrie Hoogendoorn, Ineke Swier, Det Dalstra, Ria Smit, Gerie Molenaar, Hanneke Kooien, Roelie Schiere, Marieke Roos, Krijn Dekker, Rein Koolen, Vola Schaafstra, Irene Biesheuvel., Riet Miedema, Hans Roelofsen Niet op de foto: Kees Meeuwsen, Ada de Graaf, Fam. Klomp, Anton Schiere, Liesbeth Bekema, Diny Dekkers, Bets Hakvoort (foto: Ina Hoogenenbosch-Glas) De gastvrouwen spraken er met nauw verholen jolijt over.’ Oevrigens, de gevulde koek is ken nelijk tijdens de verhuizing naar Wieringerwerf van de wagen gevallen. Nooit meer gezien. Gratis Rein vervolgt: ‘Sommige mannelijke gasten, vooral ten tijde van de Havenfeesten, kwamen zogenaamd hun belangstelling tonen. Maar de reden van hun bezoek was toch hoofdzakelijk om een kop koffie met gevulde koek te scoren. Gratis en voor niks. We noemen geen namen. Gastvrij In het huidige onderkomen in De Cultuur- schuur staat gastvrijheid hoog in het vaandel. Dus als u zaterdag komt, de deur staat open, kijk rond in de tentoonstelling ’75 Jaar Vrijheid’. Helaas is er nog geen koffie of thee en de koek trommel blijft ook nog even gesloten. Wilt u ook gastvrouw of gastheer zijn? Wij vin den het fijn als u vier keer per jaar (meer mag ook) een zaterdagmiddag vrij kan maken voor het Genootschap. Aanmelden kan bij Hans Roe- lofsen, contactgegevens staan in het colofon. 28ste jaargang 2020/2, nummer 86

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 43