Reacties van kijkers en lezers Loes van Setten hebben we alle namen op bijgevoegde foto’s weten te achterhalen.’ Op het eerste foto-overzicht staan te beginnen bovenaan van links naar rechts: Joop Kroon (drogisterij/fotozaak), Hans Tops (bakker), Rein Middel (rijwielhandel), Hans Geertsma (installatiebedrijf/ elektricien), Jan Houtenbos (kapper), Paul Carstens (woninginrichting) Arie Mul (Fordgarage), Ko Kempeneers (garagebedrijf/tankstation) ondernemers uit Wieringerwerf. Uit 1982 want dat is het jaar dat haar Pier Montsma =—=111= Historisch Genootschap Wieringermeer Zakenclub Wieringerwerf Bij het opruimen vond Anny Kempeneers-Stevens foto’s van welk jaar deze actie was weet zij niet, maar in ieder geval voor schoonvader dhr Kempeneers overleed; deze staat rechts onder op de (1ste) foto. Eerst dacht ik deze foto’s te kunnen gebruiken voor de rubriek Zoekplaatje, totdat Paulien Deijkers met dezelfde foto kwam. Paulien vertelt het volgende hierover: ‘In de bijlage foto’s die begin jaren ze ventig gebruikt zijn bij een Sint Nicolaasactie van de zakenclub in Wieringerwerf. De precieze datum weet ik helaas niet, ook niet wat er de bedoeling mee was. Het zijn volgens mij ook niet alle leden. Een en ander staat echter zeker genoteerd in twee dikke, oude notulenboeken, die in bewaring zijn bij Hans Geertsma die inmiddels in Friesland woont. Uniek materiaal en beide boekwerken zijn van af de start van Zakenclub Wieringerwerf nauwkeurig bijgehouden. Zelf hebben we 8 jaar het secre tariaat gehad en vele pagina’s handmatig ingeschreven. Heb al vaak gezegd dat deze boeken bij het Genootschap horen, maar dat is, vrees ik, nog steeds niet gebeurd. Met dank aan Toos en Henk van Setten, Piet Bil en SINT NIKOLAAS AKTIE - WIERINGERWERF 28ste jaargang 2020/2, nummer 86

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 38