Vier generaties Dieleman Verteld door J.A. Dieleman Historisch Genootschap Wieringermeer In de herfst van 1931 besluiten Jan Petrus Dieleman en zijn vrouw Adriana Levina de Hamer en hun twee zonen, Bram en Jan, om er in Zeeuws-Vlaanderen mee te stoppen. Dieleman huurde toen een bedrijfje in de omgeving van Biervliet, maar kon er geen cent mee verdienen in verband met de crisisjaren. Bram aan de Koggenrandweg de Van cultuurarbeider naar pachter Jan Dieleman ging voortvarend aan slag bij het in cultuur brengen van de pol der. In 1934 werd hij bedrijfsboer met 250 ha land erbij en wel 25 of 30 werknemers onder hem. Ze verhuisden in 1935 naar de Hij solliciteerde bij de Directie Wieringermeer om daar aan de slag te kunnen als pionier. De sollicitatiereis duurde drie dagen maar pakte goed uit, want hij werd aangenomen. In het voorjaar van 1932 verhuisden ze naar Middenmeer. Ze betrokken daar een van de eerste zes huizen die daar stonden aan de Brugstraat, op de plek waar nu de hui zen gesloopt zijn. Een kale zandvlakte er omheen. ’Wat zijn we begonnen’, moeten ze gedacht hebben. Oosterterpweg waar later Van Campen of Van Gaalen pachter werd. Ook bleef Dieleman solli citeren om zelf pachter te worden want dat was uiteindelijk de bedoeling. In 1936 lukte dat en hoeve D85 aan de Koggenrandweg werd hem toegewezen. Met de kavels 83 en 84 maar liefst 66 ha. Voor die tijd een grote boerderij, maar met 2 opgroeiende zoons zag hij het wel zitten. Er werd inventaris aangeschaft en ook werkpaar den. De paarden werden vooral in Zeeland ge kocht. Belgen van goede afstamming en kwali teit. Ook werden er diverse hengsten gekocht en het fokken kon beginnen. Er werden goede re sultaten mee geboekt. Ook werd er met de hengst in een vierwielige kar ervoor rondgere den, dus bij de boeren langs om hun merries te dekken. Dit duurde tot de onderwaterzetting. Edgard van Wieringermeer met Bram Dieleman

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 35