Lida Dijkstra: unieke glasobjecten Ze leerde haar eerste man kennen en ging wo nen aan de Nieuw Almersdorperweg, ten zui den van Middenmeer. Haar schilderijen waren van figuratief tot abstract. Na enkele jaren liep de relatie stuk en zette ze een punt achter haar schilderperiode. In 1976 verliet ze het ouderlijk huis. Het wer ken in de verpleging bracht haar buiten de pol der. Naast de verzorging vond ze toch tijd om creatief bezig te zijn. In die periode maakte Lida aquarellen en stoffen schilderijen. Klei mee naar de nachtdienst Lida voetbalde in het dameselftal van Flevo. Sa men met haar vader maakte ze kleine illustra ties voor de voetbalkrant van die club. Ook te kende ze van jongs af aan al allerlei stripfiguren. Op school was er in die jaren een scheiding in de creatieve vakken. Meisjes kregen handwer ken en jongens handenarbeid. Lida wilde per se ook handenarbeid en kreeg dat voor mekaar. Ze wilde heel graag met klei werken. Na haar middelbare school volgde ze een op leiding als ziekenverzorgende in Magnushof te Schagen. Het was leren en werken. Als ze nachtdienst had, nam ze een homp klei mee om kopjes te boetseren. Ze liet haar creaties drogen op het werk en nam ze een andere keer weer mee naar huis. Zo ont wikkelde ze haar boetseertechniek, al doende. Autodidact Lida is haar kunstenaarsleven lang zelf ontdek kend bezig geweest. Hier en daar volgde ze een enkele les, maar zelf doen en zelf uitproberen heeft haar steeds verder gebracht. 28ste jaargang 2020/2, nummer 86

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 31