Lida Dijkstra unieke glasobjecten Laurens van de Vaart Historisch Genootschap Wieringermeer Huizen ontwerpen In het huis aan Lida Dijkstra - Pastoor maakt fraaie, kleurrijke glasobjecten. Je herkent haar werk aan de gedetailleerdheid en precisie van ieder object. Ongeëvenaard ook zijn haar objecten. Lida exposeert succesvol op nationale en internationale exposities. Een creatieve geest, die haar wortels heeft in Middenmeer. Tijd om glaskunstenaar Lida wat beter te leren kennen. de Brugstraat had Lida de bo venste kamer van het pand. Daar tekende zij, als 7-jari- ge, op rollen behang allerlei huizen en gebouwen. Ze is natuurlijk mede geïnspi reerd door het aannemers bedrijf van haar opa. Haar tekeningen laten lange rijen met huizen zien, schetsen op een behangrol maakte dat er altijd nog wat naast kon. Haar kamer was een soort tekenkamer gewor den, hier kon Lida haar crea tiviteit heel goed kwijt. Die rijen met huizen spelen tot de dag van vandaag een be langrijke rol in haar kunst werken. Haar vader was oorspronkelijk ie stuurman op de grote vaart maar werd een jaar na haar ge boorte medewerker van het bedrijf van zijn va der, het aannemersbedrijf Wassink en Van Gar- deren in Middenmeer. Op haar zevende verhuisde het gezin naar de Brugstraat. Lida ging naar de Titus Brands- maschool en daarna naar de Dr. Ariënsmavo. Zij heeft goede herinneringen aan haar jonge jaren in de polder. Op haar twaalfde verhuisde het gezin voor de derde maal, nu naar Sportweg i; naar het huis waar haar moeder nog steeds woont. Jeugdjaren Lida werd in 1958 geboren aan de Kanaalweg 23 in Middenmeer. Zij is de oudste in het gezin van Jan en Marguerite Pastoor -Bracke. Ze heeft twee zussen en een broer. H s s ïï.'f F y 28ste jaargang 2020/2, nummer 86

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 30