Jaarverslag 2019 Historisch Genootschap Wieringermeer Hans Roelofsen, secretaris 2019 was een jaar, waarbij we ons weer met diverse zaken hebben beziggehouden en ook zijn we betrokken geweest bij veel activiteiten. Zoals het realiseren van de picknickbanken de Herdenkingsstenen Joods Werkdorp en het plan beeldmateriaal voor 'behouden' van de werkbarakken in Slootdorp. Het bestuur Het bestuur bestond in 2019 uit: - Mevr. R. Miedema, voorzitter, aftredend in 2021. Dhr. J. Bc penningmeester, aftredend in 2023. - Dhr. H. Roelofsen, secretaris, aftredend in 2020. - Mevr. M. Butijn, bestuurslid, aftredend in 2023. - Mevr. A. Ouwehand, bestuurslid, aftredend in 2021. - Dhr. C. Kooij, bestuurslid, aftredend in 2023. - Dhr. F. de Vries, bestuurslid, aftredend in 2020. Dhr. F. de Vries en dhr. H. Roelofsen hebben beiden aan het bestuur aangegeven zich her kiesbaar te willen stellen voor een volgende pe riode. Leden Het ledenaantal van het Historisch Genootschap bedroeg op 1 januari 2019 1074. Op 31 decem ber 2019 was het ledenaantal 1075. Helaas heb ben wij in het afgelopen jaar wegens overlijden weer afscheid moeten nemen van enige leden en een aantal (ex-)vrijwilligers. Daarom wil ik u vriendelijk verzoeken om een moment van stilte in acht te nemen om hen te gedenken. Bestuursbijeenkomsten In 2019 heeft het bestuur 7 keer vergaderd, na melijk op 13 februari, 10 april, 22 mei, 25 juni, 4 september, 16 oktober en 13 november. Ledenbijeenkomsten Jaarvergadering: De jaarvergadering werd gehouden op woens dag 27 februari in De Meerbaak te Middenmeer. We mochten daarbij circa 55 leden verwelko men. De voorzitter ging o.a. in op de situatie van de picknickbanken, de obligaties, de Rabo- clubkas-campagne en de themamiddag over de Hongerwinter. Verder kwamen er de gebruike lijke agendapunten aan de orde. Na de pauze verzorgde Dhr. E. Hakkenes een boeiende le zing over zijn boek Polderkoorts. Hoe de Zuider zee verdween. De notulen van deze jaarvergade ring staan vermeld in Kroniek 82. Ledenvergadering: Op dinsdag 26 november was de ledenverga dering in de ontmoetingszaal van de Cultuur- schuur. Deze werd door circa 33 leden bezocht. Na het welkom door de voorzitter kwamen de bestuursmededelingen aan de orde, gevolgd door de rondvraag. Na de pauze volgde er een boeiende lezing van dhr. A. Miedema van SSWW (Stichting Sport en Welzijn Wieringer meer) over het thema Campus de Terp. Herdenkingsstenen Joods Werkdorp In het kader van 75 jaar vrijheid is een werkgroep opgestart om de bijna 200 slachtoffers, die in het werkdorp hebben gewoond en gewerkt en 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 9