Welkom in het Geschiedenislokaal Herdenkingspalen Hollands Kroon Verteltheater Onder Water Themamiddag Geen soldaat kan de polder regeren! Nu inzichtelijk gemaakt op een prachtige nieuwe overzichtskaart. Een boekje over deze wapen feiten, met veel niet eerder gepubliceerde afbeeldingen, is op 21 maart gepresenteerd. Het is te koop bij het Genootschap. Verder komen de vele vliegtuigcrashes in de polder aan de orde. Ook aan de Hongerwinter wordt aandacht besteed en uiteraard aan de onderwaterzetting. Onderdak verlenen aan Joodse landgeno ten komt voorbij via onderscheidingen van Yad Vashem. Kortom, komt allen! Want deze tentoon stelling is zeer de moeite waard. Voor leerlingen 11 - 15 jaar in Hollands Kroon brengt het Geschiedenislokaal de Tweede Wereldoor log dichterbij. 45 originele archiefstukken over de periode 1939 - 1945 zijn nu online te bekijken. Voor iedereen beschikbaar! WOII komt voorbij in onderwerpen als Bommen op Wieringerwerf; Verdediging van Den Oever; Joden moeten zich melden; Vordering van paardenstallen; Meistaking 1943; Sabotage aan de Van Ewijcksluis; Verzetsdaad van Annie Geusebroek; Bevrijdingsoptocht in Breezand. En nog veel meer. Typ in uw browser: https://www.geschiedenislokaalregionaalarchie- falkmaar.nl/themas/hollands-kroon-in-woii/ Genootschap en Werkgroep 4 mei Wieringermeer hebben onderwerpen en bronnen aangedragen. 4 en 11 april 2020 Als herinnering aan verschillende crashes die hier hebben plaatsgevonden werden herdenkingspa len geplaatst. Op 4 april aan de Dolfijnweg waarbij een zoon van Jock Loudoun (de enige overleven de) aanwezig was. Op dezelfde dag werd een paal geplaatst aan de Molenweg met als gasten enkele vertegenwoordigers van de Tsjechische en Slowaakse ambassade. De derde herdenkinspaal werd onthuld op de kruising Oostermiddenmeerweg - Zuiderkwelweg. Meer op www.shhk.nl vrijdagavond 17 april 2020 Een voorstelling voor en door inwoners van Hollands Kroon bij 75 jaar onderwaterzetting. Locatie: Cultuurschuur. Aanvang: 19.30 uur. Kaarten bestellen via www.cultuurbinnendedijken.nl zaterdag 18 april 2020 Locatie: Genootschap; Aanvang: 14.30 uur. Lezing door de historici Thea en Jan de Roos. Aan de hand van foto's en documenten vertellen zij over de lotgevallen van de Noord-Hollandse waterschappen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Thea zoomt in op de waterschappen en besteedt uiteraard aandacht aan de dramatische onder- Mededelingen en activiteiten 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 7